مرکز تحقیقات فنی آژانس فضایی اروپا از منظر فضا

نیوزتل: آژانس فضایی اروپا عکسی از هلند را با کاربران به اشتراک گذاشت که با تکنیک false colour گرفته شده و مقر مرکز تحقیقات فنی این آژانس را نشان داده است.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا، این عکس توسط “ماموریت سنتینل-۲”(Sentinel-۲) به ثبت رسیده است. “سنتینل-۲ ” یکی از پروژه های رصد زمین است که توسط آژانس فضایی اروپا بعنوان قسمتی از برنامه کوپرنیک به منظور بهبود ماموریت های دیده بانی زمین و پشتیبانی از خدماتی مانند پایش جنگل ها، بررسی تغییرات پوشش زمین و مدیریت بلایای طبیعی توسعه یافته است.
در این تصویر سه شهر بزرگ هلند شامل “آمستردام”پایتخت هلند(بالای تصویر)، “روتردام”(سمت چپ پایین عکس) و “لاهه “(میان دو شهر قبلی) را می توان مشاهده کرد. در شمال لاهه شهر ساحلی “نوردویک” واقع شده است که محل استقرار “موسسه تحقیقات فضایی آژانس فضایی اروپا”(ESRIN) است.
” ESRIN” یک مرکز فنی برای آژانس فضایی اروپا است که در آنجا ماموریت های جدید طراحی می شود، توسعه صنعتی آژانس فضایی اروپا مدیریت می شود و در بعضی موارد فضاپیماها و ابزارها مورد آزمایش قرار می گیرند.
این مرکز امروز این شانس را در اختیار مردم عامه قرار داده که از آن دیدن کنند و با فضانوردان و متخصصان حوزه فضا ملاقات کنند و از پشت پرده بزرگترین تاسیسات آژانس فضایی اروپا مطلع شوند.

منبع: