رونمایی از خودروی ورزشی تک نفره بی ای سی

به گزارش نیوزتل شرکت خودروسازی انگلیسی بی ای سی از تولید خودروی ورزشی تک نفره جدیدی به نام مونو آر اطلاع داده که مدل به روزشده خودروی مونو به حساب می آید که در سال ۲۰۱۱ عرضه شده بود.
به گزارش نیوزتل به نقل از نیواطلس، خودروی جدید ۵۵ کیلوگرم سبک تر از مدل اولیه بوده و وزن آن به ۵۵ کیلوگرم می رسد. از جانب دیگر قدرت موتور این خودرو برابر با ۶۱۲ اسب بخار است. موتور ۲.۵ لیتری این خودرو از نوع Mountune می باشد. مونو ار به صورت چهار سیلندر طراحی شده است. خودروی مورد اشاره بیشتر مناسب حرکت در جاده های آسفالت است و برای عبور از مسیرهای بیراهه و خاکی چندان مناسب نمی باشد.
شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۲.۵ ثانیه است که در مقایسه با نمونه های مشابه بسیار چشم گیر است. حداکثر سرعت خودروی مونو آر هم به ۲۷۴ کیلومتر در ساعت می رسد. این خودرو بنا بر ادعای شرکت سازنده، نخستین خودرویی است که در تولید صفحات و بدنه آن از کربن غنی شده با گرافن استفاده شده است. مزیت این کار افزایش استقامت خودرو بدون افزودن شدن بر وزن آن است. در ۴۴ بخش این خودرو از قطعات کربنی استفاه شده و برخی بخش های پلیمری آن هم با چاپگر سه بعدی تولید شده اند. مقرر است تنها ۳۰ دستگاه از این خودرو تولید شود. قیمت مونو آر حدود ۲۳۹ هزار دلار خواهد بود.