طرح مفهومی بوئینگ در کنفرانس هوانوردی آتلانتا؛ سفر با سرعت ۵ برابر صوت

نیوزتل: شرکت هواپیمایی بوئینگ از طرح مفهومی جت مافوق صوت خود که می تواند با سرعت ۵ برابر سرعت صوت مسافران را جابجا کند، رونمایی نمود.

به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، بوئینگ یک طرح اجمالی از هواپیماهای آینده خویش را با انتشار یک تصویر از طرح مفهومی هواپیمای مسافربری مافوق صوت خود در کنفرانس هوانوردی و فضانوردی در آتلانتا عرضه کرده است.

این تصویر مفهومی، یک هواپیمای غیرنظامی را نشان داده است که می تواند با سرعت بیش از ۵ برابر سرعت صوت سفر کند.

این طرح به مردم نشان داده است که سفر هوایی در ۲۰ یا ۳۰ سال آینده به چه صورت خواهد شد.

در حال حاضر، حمل و نقل هوایی با سرعت مافوق صوت هنوز یک رویا است و تنها نمونه های فعلی در حال آزمایش، فضاپیماهایی هستند که تلاش در خروج از جو زمین و بازگشت به آن دارند و یا هواپیماهای آزمایشی برای تحقیقات غیرنظامی یا نظامی هستند.

با این حال، این فناوری پیشرفت های قابل توجهی را نشان داده است و بوئینگ علاقه مند است نه تنها در توسعه مکانیک پایه هواپیماهای مافوق صوت قدم بگذارد، بلکه در جستجوی برنامه های کاربردی احتمالی هم می باشد.

به گفته بوئینگ، این هواپیمای مسافربری می تواند استفاده تجاری یا نظامی داشته باشد، اما تنها یکی از چندین طرح مفهومی بوئینگ است که این شرکت می خواهد آنها را با سرعت بیش از ۶ هزار کیلومتر بر ساعت، توسعه بخشیده و بسازد.

هیچ جزئیاتی در مورد این مفهوم منتشر نشده است، اما نشان داده است که یک هواپیمای مسافربری قادر به حمل ۳۲ مسافر به همراه خدمه، با تعدادی پنجره است.

شکل ظاهری و طول این هواپیما به گونه ای است که به نظر می آید سوخت مورد استفاده آن، هیدروژن مایع خواهد بود.

البته همه این ها پیش بینی و حدس است، اما می دانیم که این طرح در حد یک طرح باقی نمی ماند.

کوین بوکات، دانشمند ارشد فنی مافوق صوت می گوید: ما به دنبال استفاده از پتانسیل تکنولوژی مافوق صوت برای اتصال جهان به شکل سریع تر از همیشه هستیم و این فناوری، ما را شگفت زده کرده است. بوئینگ با شش دهه تجربه طراحی، توسعه، تکمیل و آزمایشات پروازی وسایل نقلیه مافوق صوت، ما را در جهت دستیابی به این فناوری در آینده، شایسته کرده است.