با وجود تحریم آمریکا دستیار صوتی هوشمند هواوی رقیب گوگل و اپل می شود

به گزارش نیوزتل شرکت هواوی به دلیل تحریم های آمریکا یک دستیار صوتی هوشمند جهت استفاده بر روی محصولات خود ابداع کرده که به رقیبی برای تولیدات مشابه اپل و گوگل بدل شده است.

به گزارش نیوزتل به نقل از انگجت، با ممنوع شدن همکاری شرکت های فناوری آمریکایی با هواوی به دلیل تهدیدات کاخ سفید، این شرکت دیگر نتوانست نرم افزارهای ساخت گوگل و همچون دستیار صوتی هوشمند این شرکت را بر روی گوشیهای خود نصب کند و بنابراین هواوی دستیار صوتی اختصاصی خود به نام سلیا را تولید کرده است.
سلیا فعلاً قادر به درک فرامین صوتی به زبان های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی است و فعلاً می توان از آن برای کسب اطلاع در مورد وضعیت آب و هوا، اخبار تازه، صدور فرمان ارسال پیامک و برقراری تماس استفاده نمود. یادآوری موضوعات مختلف، تعامل با تقویم و ترجمه برخی مطالب همچون دیگر کارکردهای سلیا است.
هواوی برنامه ریزی برای تولید سلیا را از سال ۲۰۱۹ شروع کرد. سلیا قادر به شناسایی اشیا و عرضه اطلاعات در مورد آنها در آینده با استفاده از هوش مصنوعی خواهد بود. افزودن سلیا به گوشیهای مختلف هواوی از ماه آوریل شروع می شود و پی ۴۰ نخستین گوشی این شرکت است که به سلیا مجهز می شود.