به روزرسانی سیری اپل برای تسهیل شناسایی کرونایی ها

به گزارش نیوزتل آن دسته از کاربران گوشی آیفون که دوست دارند از مبتلا شدن یا عدم ابتلای خود به کرونا مطمئن شوند، می توانند از دستیار صوتی هوشمند اپل یعنی سیری استفاده کنند.

به گزارش نیوزتل به نقل از سی ان بی سی، اپل سیری را به روز کرده تا کاربران با پاسخ دادن به تعدادی سوال چند مرحله ای دریابند آیا به ویروس کرونا مبتلا هستند یا خیر.
برای آغاز، کاربران باید این سوال را از سیری بپرسند که هی سیری، آیا من ویروس کرونا دارم؟ البته علاوه بر اپل، فیسبوک و گوگل هم عرضه خدماتی مشابه را از راه راه اندازی وب سایت و غیره شروع کرده اند.
به روزرسانی سیری برای تسریع شناسایی ویروس کرونا در روز شنبه انجام شده و با طرح سوالاتی مشخص می شود آیا افراد نشانه های این بیماری مانند تب، سرفه خشک، تنگی نفس و غیره را دارند یا خیر. سیری در نهایت به کاربرانی که به نظر می آید به شدت به کرونا مبتلا هستند تاکید می کند که با شماره ۹۱۱ تماس بگیرند.
اگر سیری چنین تشخیص دهد که شدت ابتلای افراد به کرونا بالا نیست به آنها سفارش می کند در منزل بمانند و از تماس با دیگر افراد اجتناب کنند. ولی اگر شرایطشان بدتر شد با پزشک تماس بگیرند. همینطور لینک اپ استور اپل برای این افراد ارسال می شود تا اپلیکیشن های در رابطه با دریافت مشاوره کرونا، لیست مراکز درمانی و غیره را بارگذاری و نصب کنند. این خدمات تنها به کاربران آمریکایی عرضه می شود.