دانشجویان خدمات آزمایشگاهی را با تخفیف دریافت می کنند

به گزارش نیوزتل مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: دانشجویان می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی خدمات آزمایشگاهی حوزه حمل و نقل فضایی استفاده کنند.

به گزارش نیوزتل به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که با هدف توسعه و افزایش کیفیت خدمات آزمایشگاهی در کشور به راه افتاده است، کوشیده این خدمات را در تمام عرصه های علمی بسط دهد.
در حال حاضر فعالیت این شبکه بیش تر حوزه های علمی را در بر می گیرد حوزه هایی مانند فنی و مهندسی مانند مکانیک، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوا فضا، معدن؛ حوزه محیط زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی، حوزه های زیست فناوری و پزشکی مانند داروسازی، سلول های بنیادی، مهندسی بافت، حوزه های علوم شناختی و مغز، صنایع دستی، مواد غذایی و غیره.
در همین راستا شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با عنایت به اهمیت توسعه فناوری های فضایی در کشور مبادرت به عرضه تخفیف ۲۰ درصدی این خدمات به دانشجویان کرده است.
«آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی با هدف پشتیبانی از پروژه های دانشجویی، برای تمامی دانشجویان تمامی دانشگاه های کشور، خدمات خویش را با ۲۰ درصد تخفیف عرضه می دهد.»
رضا اسدی فرد با اشاره به این مورد اظهار داشت: یکی از اهداف آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی عرضه خدمات به بخش پژوهش در داخل کشور است. ازاین رو این آزمایشگاه مبادرت به عرضه تخفیف ۲۰ درصدی برای تمامی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور کرده است.
وی اضافه کرد: این بخش آزمایشگاهی با مجموعه های مختلف صنعتی و پژوهشی همچون صنایع هوا و فضا، نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، کشتی سازی، خودرو، صنایع ریلی و طیف وسیعی از تولیدکنندگان مواد مصرفی جوشکاری، محصولات پلیمری، کامپوزیتی، مواد شیمیایی و شرکت های بازرسی شخص سوم ایرانی و خارجی همانند BV، DNV، GL، LR همکاری نزدیک و مستمر دارد.
بنا به قول اسدی فرد، دانشجویان می توانند در این طرح از تخفیف ۲۰ درصدی استفاده از خدماتی مانند آزمایشگاه کروماتوگرافی، آزمایشگاه مشخصه یابی ذرات و کنترل کیفی مواد و آزمایشگاه آنالیز حرارتی استفاده کنند.
به گفته وی، دریافت خدمات آزمایشگاه خواص مکانیکی فلزات و ترکیبات پلیمری، آزمایشگاه آنالیز عنصری و ساختاری، آزمایشگاه بررسی های غیرمخرب، آزمایشگاه متالوگرافی و آزمایشگاه ارتعاشات و کنترل ابعادی از دیگر خدماتی است که در این طرح تخفیفی مدنظر است.