نیوزتل: استارتاپ آلمانی ˮلیلیومˮ اولین فاز از آزمایش تاکسی پرنده خودرا با موفقیت پشت سر گذاشت.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، شرکت صنایع هوایی “لیلیوم”(Lilium) در تلاش است آزمایش های جت تمام برقی خودرا پیش ببرد. این تاکسی پرنده که نامش همان “لیلیوم” است، در جدیدترین آزمایش خود چند حرکت جدید در زوایای پیچیدن ها و تغییر جهت ها نشان داد.
این پرواز آزمایشی نشانگر برداشتن یک قدم دیگر توسط این شرکت با هدف داشتن یک سرویس تاکسی هوایی تجاری در سال ۲۰۲۵ است.
شرکت “لیلیوم” که از سال ۲۰۱۶ مشغول تلاش در صحنه تاکسی های پرنده بوده است، بعد از ۳ سال حالا توانسته پرواز اصلی تاکسی پرنده خودرا به انجام برساند. در ماه اکتبر نیز شاهد آن بودیم که با سرعت بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کرد و توانست برخاستن و فرود عمودی را نمایش دهد.

این پرواز آزمایشی نیز در ادامه همان سری از پروازهای آزمایشی در ماه اکتبر است و نشان میدهد این جت بطور عمودی از زمین برمی خیزد و طی یک مسافرت کوتاه در یک منطقه کوچک به سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت می رسد و با سرعت ۹۱ متر در دقیقه صعود می کند. همین طور چرخش هایی را با زاویه ۲۰ درجه و ۳۰ درجه انجام می دهد و در نهایت با یک فرود عمودی به زمین می نشیند.
شرکت “لیلیوم” می گوید این پرواز سه دقیقه ای قسمتی از آزمایش قابلیت کنترل بود که به منظور مشاهده نحوه رفتار هواپیما در هنگام چرخش ها و عملکرد آن مطابق آنچه انتظار می رفت، انجام شد.
“لیلیوم” می گوید حالا اولین مرحله آزمایشی به انتها رسیده است و تمرکز بعدی روی عملکرد بال ها خواهد بود که شامل مدیریت هدایت جریان هوا از روی بال ها خواهد بود.

در نهایت پیش بینی می شود که جت “لیلیوم” تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد.
این شرکت امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ یک سرویس کاملاً تجاری در دو یا سه مکان در سراسر جهان داشته باشد.

منبع: