با انعقاد یک تفاهم نامه؛ همکاریهای علمی و فناورانه ایران و ونزوئلا توسعه پیدا می کند

به گزارش نیوزتل تفاهم نامه ای بین معاونت علمی و فناوری و وزارت علوم و فناوری ونزوئلا با هدف گسترش همکاریهای فناورانه منعقد شد.

به گزارش نیوزتل به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری کشور در دیدار با وزیر علوم و فناوری ونزوئلا، اظهار داشت: ایران برای ارسال تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارو به ونزوئلا آمادگی دارد.
وی اضافه کرد: محصولات دانش بنیان با هزینه هایی بسیار پایین تر با کیفیتی هم پای محصولات غربی ها عرضه می شود. همینطور در حوزه های بهداشت و آب هم فناوری های خوبی در ایران وجود دارد که می توانیم در این عرصه ها هم با یکدیگر همکاریهای خوبی داشته باشیم.
ستاری، به ظرفیت های موجود کشور در حوزه نیروی انسانی اشاره و بیان کرد: با فعالیت این نیروی انسانی ایران رتبه نخست منطقه در حوزه های علمی همچون فناوری نانو، هوا و فضا و فناوری زیستی دارد. همینطور هم اکنون حدود ۵ هزار شرکت دانش بنیان برای رونق اقتصاد دانش بنیان در حال فعالیت هستند که سهم آنها در اقتصاد هر سال افزایش می یابد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه این نسل کارآفرینی که در ایران شکل گرفته است پایه های اقتصاد را می سازند، افزود: پس با این روند اقتصاد آینده ایران از نفت رها می شود. همانطور که حالا این سهم ۱۵ درصد کاهش داشته است و برنامه آینده دولت هم همین است تا نفت از بودجه دولت خارج و هزینه های آن تنها صرف فعالیت های عمرانی شود.