پرتاب استارلینک باز هم به تعویق افتاد

به گزارش نیوزتل شرکت ˮاسپیس ایکسˮ در توئیت جدید خود اعلام نمود که پرتاب ماهواره های ˮاستارلینکˮ حدود یک هفته به تعویق افتاده است.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، پرتاب ماهواره های اینترنتی “استارلینک”(Starlink) شرکت “اسپیس ایکس” (SpaceX) باز هم به تعویق افتاد و به نظر می آید برای دیدن پرتاب آنها باید حداقل یک هفته دیگر صبر نماییم.
پرتاب ماهواره های استارلینک قرار بود حدود ساعت ۷: ۳۰ بامداد امروز جمعه ۱۷ مه (۱۰: ۳۰ p.m. به وقت EDT) صورت بگیردY اما اسپیس ایکس، دو ساعت قبل از پرتاب تصمیم گرفت این کار را به تعویق بیندازد تا نرم افزار ماهواره ها به روزرسانی شود و بررسی های بیشتری در این مورد صورت بگیرد.
در توئیت جدید اسپیس ایکس آمده است: ما تصمیم گرفتیم تا برای به روزرسانی نرم افزار و بررسی های بیشتر صبر کنیم؛ چونکه همیشه می خواهیم کار خویش را با بیشترین موفقیت انجام دهیم. زمان احتمالی پرتاب، حدود یک هفته دیگر خواهد بود.
گفتنی است که پرتاب ماهواره های استارلینک، ابتدا قرار بود ساعت ۷: ۳۰ بامداد روز پنجشنبه (۱۶ مه) صورت بگیرد؛ اما وزش باد شدید در ارتفاعات بالا، مانع این پرتاب شد و اسپیس ایکس، آنرا به امروز موکول کرد.

استارلینک، با هدف فراهم کردن امکان دستیابی کارآمد همه مردم جهان به اینترنت طراحی شده است. مقرر است در این مأموریت، ۶۰ ماهواره “استارلینک” با موشک “فالکون ۹” (Falcon 9) و از پایگاه هوایی “کیپ کاناورال” (CCAFS) در فلوریدا به فضا بروند.