سگ های رباتیک یک کامیون را حرکت دادند!بعلاوهفیلم

نیوزتل: سگ های رباتیک شرکت ˮبوستون داینامیکزˮ در یک طرح آزمایشی موفق شدند یک کامیون را حرکت دهند.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ربات های شرکت “بوستون داینامیکز”(Boston Dynamics) بزودی می توانند کارهایی بیشتر از راه رفتن انجام دهند و از عهده پریدن و بالا رفتن از پله ها باز برآیند.
بوستون داینامیکز در ویدئوی جدیدی، سگ های رباتیک خود موسوم به “اسپات پاور”(Spotpower) را نشان داده است که در حال کشیدن یک کامیون هستند تا به این شکل، قدرت آنها را ثابت کند. بگفته این شرکت، ۱۰ سگ رباتیک اسپات پاور در این آزمایش توانستند کامیون را در یک مسیر سربالایی با خود بکشند اما به مسافتی که طی کردند، اشاره ای نشده است.
موفقیت در این آزمایش، برای سگ های رباتیک چهارپا که برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ معرفی گشتند، یک شاهکار به حساب می آید.

بوستون داینامیکز در اطلاعیه ای اظهار داشت: سگ های رباتیک ما آنقدر پیشرفته هستند که هم اکنون در خط تولید قرار دارند و بزودی برای کاربردهای گوناگون در دسترس قرار خواهند داشت.
این شرکت درباره نحوه استفاده از سگ های رباتیک اسپات پاور صحبتی نکرده است اما بیانیه های پیشین آن نشان داده است که این ربات ها در انبار، شرایط نیازمند امداد رسانی و یا حتی برای اهداف امنیتی به کار خواهند رفت.
قیمت ربات ها و تاریخ آغاز تولید آنها باز از مسائلی هستند که به آنها اشاره ای نشده است اما بوستون داینامیکز در بیانیه جدید خود اظهار داشت که امیدوار است ربات ها امسال در دسترس قرار گیرند.
“مارک ریلبرت”(Marc Raibert)، مدیرعامل بوستون داینامیکز اظهار داشت: امیدوارم سگ های اسپات پاور در صنایع خیلی از جمله ساخت و ساز، حمل و نقل، موارد امنیتی و کاربردهای خانگی مورد استفاده قرار گیرند.

وی همین طور شایعاتی که درباره ربات های این شرکت به گوش می رسد، رد کرد. این شایعات حاکی از این هستند که امکان دارد روزی ربات های اسپات پاور برای کشتن انسان ها به کار روند. ریلبرت اصرار کرد که این ربات ها در آینده فقط به انسان ها خدمت خواهند کرد.
وی اضافه کرد: این شایعات می توانند خودروها، هواپیماها، کامپیوتر ها و لیزرها را باز شامل شوند. برای هر نوع فناوری، چنین شایعاتی قابل تصور و ترسناک هستند اما من فکر نمی کنم این ترس در مورد ربات های ما لازم باشد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4