گلدانی که آتش نشانی می کند!بعلاوهفیلم

نیوزتل: شرکت سامسونگ در حرکتی نوآورانه و فرهنگی مبادرت به ساخت گلدان هایی موسوم به ˮگلدان اطفای حریقˮ(Firevase) کرده است که علاوه بر ایفای نقش اصلی خود قابلیت خاموش کردن آتش را باز دارند.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، “گلدان آتش” یک گلدان است که می توان در هنگام بروز آتش سوزی آنرا مثل یک نارنجک به درون آتش پرتاب کرد تا آتش را سریعاً خاموش کند.
این گلدان توسط شرکت تابعه سامسونگ به نام “Cheil Worldwide” تولید شده است. “گلدان آتش” دارای دو محفظه در درون خود است. لایه مرکزی برای ریختن آب و نگهداری گل خالی است و اما لایه بیرونی به منظور اطفای حریق در مواقع لازم با پتاسیم کربنات پر شده است.
اگر در هنگام بروز حریق گلدان را به درون آن پرتاب نماییم، با شکستن گلدان، کربنات پتاسیم داخل آن آزاد می شود، به سرعت سرد می شود و اکسیژن را تحت فشار قرار می دهد تا اکسیژن به آتش نرسد و بدین ترتیب آتش پیش از گسترش خاموش می شود.

تعداد ۱۰۰ هزار عدد از این گلدان ها در فاز اول بعنوان قسمتی از یک کمپین اجتماعی برای ترویج استفاده از آتش خاموش کن های خانگی در کره جنوبی تولید شده است. چونکه با توجه به این واقعیت که داشتن یک کپسول آتش نشانی خانگی از سال ۲۰۱۷ در کره جنوبی الزامی شده است، اما کمتر از ۶۰ درصد از خانوارهای این کشور هم اکنون دارای یکی از آنها در خانه هایشان هستند.
این کمپین تعداد خانه های مجهز به آتش خاموش کن را ۸ درصد افزایش داده است و شرکت سازنده حالا در حال تولید تعداد ۲۰۰ هزار گلدان دیگر است.

این گلدان مانند یک گلدان تزئینی طراحی شده است، اما در هنگام نیاز می تواند جان افراد را نجات دهد و از یک فاجعه بزرگ جلوگیری کند.
سامسونگ امکان دارد با تولید تلفن های همراه هوشمند، لوازم خانگی و کامپیوتر های شخصی شناخته شود، اما این غول فناوری کره ای بیشتر از تنها یک نام تجاری است. این شرکت دارای چند شرکت تابعه در حوزه های مختلف در امتداد انجام مسئولیت های اجتماعی خود است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4