بلو اوریجین برای توسعه موتور موشک خود کارخانه می زند

نیوزتل: شرکت خصوصی فضایی ˮبلو اوریجینˮ متعلق به جف بزوس آغاز به ساخت یک کارخانه برای توسعه موتور موشک ˮنیو گلنˮ موسوم به BE-4 کرده است.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، موشک جدید شرکت فضایی “بلو اوریجین”(Blue Origin) موسوم به “نیو گلن”(New Glenn) به واقعیت نزدیک تر شده است.
این شرکت رسماً آغاز به ساخت یک کارخانه در هانتس ویل آلابامای آمریکا کرده است که موتورهای BE-4 را تولید خواهدنمود که هر دو موشک جدید “نیو گلن” و موشک “ولکان سنتاور”(Vulcan Centaur) متعلق به اتحادیه پرتاب آمریکا را نیرو می بخشد.
این کارخانه همین طور موتورهای BE-3U برای مرحله دوم موشک “نیو گلن” را خواهد ساخت.
در حالیکه مشخص نیست که این کارخانه چه زمانی آغاز به ساخت موشک ها خواهد کرد، “بلو اوریجین” اعلام نموده است که انتظار دارد این کارخانه تا پیش از اختتام سال ۲۰۱۹ تکمیل شود.
انتظار می رود که هر دو موشک “نیو گلن” و “ولکان سنتاور” در سال ۲۰۲۱ پرتاب شوند.
این شرکت همین طور در تلاش است تا یک ساختمان را در مرکز پرواز فضایی مارشال متعلق به ناسا که قبلاً برای آزمایش موتورهای موشک “ساترن V” و موتورهای شاتل های فضایی استفاده شده بود در اختیار بگیرد.
برنامه های بلو اوریجین مدتی است که در حال انجام می باشد. این شرکت در سال ۲۰۱۷ میلادی از قصد خود برای ساخت کارخانه “هانتس ویل” خبر داد، اما زمانی جدی شد که اتحادیه پرتاب آمریکا(ULA) موتور BE-4 را برای موشک خود انتخاب نمود.
گویا سرانجام در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ تصمیم ساخت این کارخانه به تصویب رسیده و ساخت آن حالا شروع شده است.