پژوهشگران انگلیسی مطرح کردند؛ خانه سرد، فشار خون را بالا می برد

نیوزتل: پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود دریافتند کاهش دمای خانه می تواند سطح فشار خون را افزایش دهد.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران ادعا می کنند زندگی کردن در یک خانه سرد، فشار خون را بالا می برد.
در پژوهش جدیدی که در “کالج دانشگاهی لندن” (UCL) انجام شد، داوطلبان در خانه هایشان مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که با کاهش دما، سطح فشار خون بالا می رود.
دانشمندان این گروه به سرپرستی دکتر “استفان جیوراج” (Stephen Jivraj) باور دارند که میلیون ها بیمار می توانند با بالا بردن دمای خانه، فشار خون خویش را تنظیم کنند. آنها ادعا می کنند که نگه داشتن دمای خانه، تا حداقل ۲۱ درجه سانتی گراد (۷۰ درجه فارنهایت) برای سلامت عمومی بدن مفید خواهد بود.
در این پژوهش، پرستاران، فشار خون ۴۶۵۹ بیمار را در خانه هایشان بررسی کردند و ارتباط قابل توجهی میان دمای داخلی منزل و فشار خون افراد یافتند. آنها متوجه شدند که با کاهش دمای خانه، سطح فشار خون افراد بالا می رود.

جیوراج اظهار داشت: پژوهش ما می تواند دلیل افزایش مرگ و میر ناشی از سکته و بیماری قلبی در زمستان را توضیح دهد. این پژوهش نشان داده است علاوه بر داشتن رژیم غذایی و سبک زندگی سالم، گرم نگه داشتن فضای خانه هم می تواند در کاهش فشار خون موثر باشد.
یافته های این پژوهش، در مجله “ Journal of Hypertension” به چاپ رسید.