نانوکامپوزیت پرکننده استخوان در کره جنوبی تجاری سازی می گردد

نیوزتل: پروژه ای در یکی از بیمارستان های کره جنوبی در حال انجام می باشد که ماحصل آن نانوکامپوزیتی برای پیوند استخوان خواهد بود.

به گزارش نیوزتل به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، بیمارستان بوندانگ دانشگاه ملی سئول (SNUBH) اعلام نمود که دولت این کشور این بیمارستان را برای انجام پروژه ای در حوزه نانوزیست فناوری انتخاب کرده است. در این پروژه مقرر است مواد پیوند استخوانی مبتنی بر نانوذرات معدنی که با الهام از طبیعت تولید شده، توسعه یابد.
حمایت مالی این پروژه توسط بنیاد ملی تحقیات کره جنوبی انجام شده و مقرر است ۲.۴ میلیارد وون (۲.۱ میلیون دلار) به مدت ۵ سال برای این پروژه اختصاص داده شود. این بیمارستان می خواهد تا از این بودجه برای توسعه مواد ویژه پیوند استخوان استفاده نماید. مواد طبیعی الهام بخش ساخت این ماده بوده که قابلیت استفاده در دندان و استخوان را داراست.
مواد پرکننده استخوان معمولا برای ترمیم در بخش های صدمه دیده مورد استفاده قرار می گیرد. هم اکنون به علت مشکلات ایمنی و زیست سازگاری پایین، محدودیت هایی در استفاده از این مواد وجود دارد در حالیکه تقاضا برای آن رو به افزایش است.
به همین دلیل دولت کره جنوبی می خواهد تا به این نیاز پاسخ داده و هزینه تولید این مواد را کم کند.
از این رو، این بیمارستان به دنبال توسعه ترکیبات جدیدی است که بتواند برای پرکردن استخوان از آنها استفاده کرد، موادی که زیست سازگار بوده و قیمت پایینی هم داشته باشد.
هوچانگ یونگ رهبر این گروه تحقیقاتی می خواهد تا شرکتی برای این منظور تاسیس کند تا بتواند مواد توسعه داده شده را تجاری سازی کند. این شرکت مقرر است در بخش انکوباتور کسب و کار SNUBH مستقر شود. این انکوباتور زیرساخت های لازم برای توسعه ادوات پزشکی را برای استارت آپ ها فراهم می آورد.