با استفاده از فناوری چاپ ۳بعدی تولید شد لباس زیردریایی که مانع غرق شدن می گردد

نیوزتل: یک محقق ژاپنی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، لباسی زیرآبی طراحی نموده است که با فراهم کردن اکسیژن، می تواند در زیر آب مورد استفاده کاربران قرار گیرد.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از اینهبیتت، یک طراح و مهندس مواد ژاپنی به نام “جون کامی” با استفاده از فناوری چاپ ۳ بعدی، یک دستگاه زیرآبی تنفسی اختراع کرده است.
وی با پیش بینی بالا آمدن سطح دریاها این لباس را تولید کرد و اعتقاد دارد، در آینده ۳ میلیارد نفر در جهان تحت تاثیر این پدیده قرار خواهند گرفت.
این لباس چاپ سه بعدی موسوم به “Amphibio” است. وی امید دارد این لباس می تواند به افرادی که در اثر بالا آمدن سطح دریاها در معرض خطر قرار می گیرند، کمک نماید.
همینطور افرادی که در سطوح زیرین زمین فعالیت می نمایند، می توانند از این لباس استفاده کنند.

پیش بینی شده است که تا سال ۲۱۰۰، دمای هوا به میزان ۳.۲ درجه سیلسیوس افزایش یابد. این افزایش دما منجر به افزایش سطح آب دریاها خواهد شد و افرادی که در شهرهای ساحلی زندگی می کنند، در اثر این پدیده غرق خواهند شد.
این محقق ژاپنی اعتقاد دارد، وجود “Amphibio” برای نسل های آتی ما ضروری می باشد.
در ساخت این لباس از موجودات آبزی الهام گرفته شده است. روشی که این جانوران استفاده می نمایند، به دام انداختن هوا است. در محیط این دستگاه اکسیژن باقی می ماند و در عین حال “دی اکسید کربن” حذف می گردد.
این لباس به یک ماسک هم مجهز است.
نمونه اولیه این لباس به اندازه کافی “اکسیژن” تولید نکرد تا جوابگوی نیاز انسان باشد. گرچه “کامی” هنوز هم به اختراع خود امیدوار است.