انتشار کدهای منبع تروجان خطرناک بانکی در اینترنت

نیوزتل: کدهای منبع یک تروجان خطرناک بانکی که با استفاده از گوشیهای اندرویدی منتشر می گردد در فضای مجازی انتشار یافته و به نگرانی ها در مورد افزایش سواستفاده از این تروجان دامن زده است.

به گزارش نیوزتل به نقل از وی تری، این تروجان که Exobot نام دارد، گوشیهای اندرویدی را هدف قرار می دهد و برای فریب کاربران معمولا خویش را در درون برنامه های محبوب دیگر پنهان می کند.
بررسی ها نشان داده است برخی برنامه های اندرویدی در فروشگاه پلی استور گوگل هم به تروجان Exobot آلوده هستند و گوگل نتوانسته آنها را از وجود این بدافزار خطرناک پاکسازی کند.
بر اساس یافته های شرکت امنیتی تریپ وایر، تروجان یادشده پس از نصب بر روی گوشیها به سرعت اجرا شده و به محض رجوع کاربر به یک وب سایت بانکی اطلاعات لاگین یا ورود وی را سرقت می کند و سپس پول های قربانیان را از حساب های آنها خارج می کند.
تعدادی از شرکت های امنیت سایبری مانند ای ست و تریت فابریک در حال بررسی کدهای منبع این تروجان برای یافتن راهی به منظور مقابله با آن هستند. کدهای انتشار یافته از این تروجان مربوط به نسخه ۲.۵ آن است که به ویرایش ترامپ مشهور شده است. عامل یا عوامل انتشار این کدها در اینترنت هنوز شناسایی نشده اند.