به دست مهندسان اسبق نوکیا انجام شد؛ با این گوشی از شر خر و پف خلاص شوید

نیوزتل: گوشیهای موسوم به ˮسکوت در خوابˮ(QuietOn Sleep) قادرند تا صدای خر و پف اطرافیان را در هنگام خواب، بگیرند تا کاربر خواب راحتی داشته باشد.

به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، اختلال در خواب به دلیل خر و پف کردن شریک زندگی چیزی است که برای خیلی از مردم آشنا است و الهام بخش ابداع تعدادی از دستگاه های صداگیر شده که برای بهتر خوابیدن در شب طراحی شده اند.

آخرین راه حل برای عبور از این مشکل، گوشیهای “QuietOn Sleep” است. یک جفت گوشی که توسط مهندسان سابق نوکیا طراحی شده و از فناوری لغو فعال سر و صدا با تمرکز بر مسدود کردن صداهای فرکانس پایین بهره برده اند.

نقطه قوت و بزرگترین تفاوت این گوشی این است که توانایی مسدود کردن صدا را در فرکانس کمتر از ۵۰۰ هرتز دارد که به قول سازندگان، گوشیهای دیگر قادر به انجام این کار نیستند.

آنها بعد از تجزیه و تحلیل صدها نوار ضبط شده از صدای خر و پف، همراه با دیگر صداهای فرکانس پایین مانند صدای ترافیک و صدای موسیقی که از پشت دیوار می آید، توانایی های صداگیری را در این گوشیها توسعه دادند.

محصول نهایی یک جفت گوشی صداگیر فعال است که از یک بلندگو(اسپیکر) درون خود بهره می برد که با تولید صدای هم فرکانس با صداهای بیرونی، آنها را خنثی می کند.

این گوشی طوری طراحی شده که به راحتی در گوش کاربر جا می گیرد و با یک ضربه از حالت “خواب” به حالت “شنوایی” درمی آید که به کاربر اجازه می دهد تا صداهای اطراف را بشنود.

در هنگام عدم استفاده هم می توان این گوشیها را در قاب مخصوص خود قرار داد که نقش شارژر را هم ایفا می کند. این قاب به وسیله کابل میکرو یواس بی به پریز برق متصل می گردد و با یک بار شارژ که حدود یک ساعت طول می کشد، تا ۲۰ ساعت قابل استفاده می باشد.

پیش سفارش این محصول با قیمت ۱۵۹ دلار امکان پذیر است و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، در اکتبر ۲۰۱۸ به مشتریان تحویل داده خواهد شد.