همکاری دو غول فناوری برای رفع مشکل یادگیری کودکان

نیوزتل همکاری دو غول فناوری برای رفع مشکل یادگیری کودکان
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، بیل گیتس و مارک زاکربرگ، به منظور کمک به کودکانی که مشکل یادگیری دارند، برای پیشرفت فناوری های مرتبط همکاری خواهند کرد.
“بنیاد بیل و ملیندا گیتس” (BMGF) و موسسه “چان زاکربرگ” (CZI)، در نظر دارند پروژه های آزمایشی بسیاری را در مورد این مورد بررسی کنند. آنها بر ریاضی، نگارش و عملکردهای مغزی تمرکز خواهند کرد زیرا این موارد، موضوعات اساسی کلاس درس هستند و نقش مهمی در موفقیت آکادمیک دارند.
اکنون، آنها در جستجوی اطلاعات و ایده هایی در مورد بخش های گوناگون از آموزش و تحصیلات دانشگاهی تا تجارت، فناوری و پزشکی هستند.

این ایده که کودکان ناتوان، به خاطر ضعف عملکرد اجرایی که حافظه، انعطاف پذیری فکری و مشکلات رفتاری مربوط به اوتیسم و دیگر اختلالات توجهی را درگیر می کند، از مشکلات یادگیری رنج می برند، مدت ها مبحث کار مدکاران اجتماعی و هواداران سلامت بوده است.
پروژه اشتراکی گیتس و زاکربرگ، راه های احتمالی برای کاهش این نقص ها را توضیح می دهد. در بین این ایده ها، استفاده از بازی ها و فناوری های شبیه سازی برای پشتیبانی از آموزگاران و خانواده ها و پیگیری پیشرفت دانش آموزان صدمه پذیر مانند کودکان ناتوان یا کسانی که انگلیسی را بعنوان زبان دوم می آموزند، به چشم می خورد.
این طرح جدید، نشان دهنده آخرین تلاش های عمیق بشردوستانی است که برای تغییر کامل سیستم مدارس تلاش می کنند. این پروژه با استفاده از روش های گوناگون، به پیشبرد برنامه های اصلاحات بشردوستانه همچون کمک به کودکانی که در مقایسه با همکلاسی هایشان و استفاده از فناوری های موجود در کلاس برای یادگیری دیجیتال یا شخصی سازی شده عملکرد ضعیفی دارند، کمک می نماید.
گیتس اخیرا، حمایت بیشتر خویش را از دانش آموزان ناتوان، مشکلات مربوط به فقر در آمریکا و پژوهش های مربوط به بیماری آلزایمر اعلام نموده بود. زاکربرگ، گیتس را الهام بخش کارهای حرفه ای و بشردوستانه می داند.

لازم به ذکر است نمایندگان این دو نفر، تلاش آنها را به نقش های تجاری شان یعنی مدیرعامل فیس بوک و بنیان گذار مایکروسافت مربوط نمی دانند.
این طرح در آینده، نیازمند سرمایه گذاری خواهد بود اما هنوز مبلغ خاصی مشخص نشده است.