در پیام رسان بومی مطرح شد؛ واکنش وزیر ارتباطات به اقدام اخیر گوگل مقابل اپلیکیشن های بومی

به گزارش نیوزتل، وزیر ارتباطات نسبت به اقدام اخیر گوگل مقابل اپلیکیشنهای بومی واکنش نشان داد و اظهار داشت: پیگیری های لازم را در مراجع بین المللی بمنظور احقاق حق نخبگان کشور و مردم ایران انجام خواهیم داد.

به گزارش نیوزتل به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در یک پیامرسان بومی با انتشار پستی نوشت: اخیراً چند سکوی ایرانی که خدماتی در زمینه پیام رسانی و حمل و نقل ارائه می کنند از یک فروشگاه نرم افزاری خارجی حذف شده اند، از زمانی که در جریان این مساله قرار گرفتم به معاونین مربوطه دستور دادم در تعامل با شرکت های دانش بنیان مالک این سکوها، ابعاد فنی و حقوقی این مساله را برای اجرای اقدامات مقتضی بررسی نمایند.
صاحبان برخی پلت فرم های مطرح دنیا که خودرا مالک انحصاری حوزه فناوری اطلاعات می دانند، در طول سالیان متمادی با اتخاذ سیاست های انحصارگرایانه و استاندارهای چندگانه، تلاش نموده اند مانع از رشد و توسعه فناوری در ایران عزیز شوند و این نخستین باری نیست که به بهانه تحریم، مردم ما و حتی کاربران ایرانی سرتاسر دنیا را از نعمت استفاده از محصولاتی که ساخته جوانان متخصص همین مملکت است محروم می کنند. بااینکه این مساله با بهانه های مختلف به دفعات انجام شده است، اما تکرار آن در وضعیت فعلی که سکوهای ایرانی در حوزه های مختلف توسعه خوبی پیدا کرده و مردم هم به استفاده از آنها رغبت نشان داده اند، شائبه سیاسی بودن چنین تصمیماتی را قوت می بخشد. از طرف دیگر آنها چشم دیدن ایرانی توسعه یافته را هم ندارند و تلاش می کنند از هر ابزاری برای وابستگی ایران و ایرانی بهره گیرند.
چندی پیش دولت آمریکا اعلام نمود که تحریم های حوزه فناوری اطلاعات را برای کشور ایران برداشته تا مردم ایران از خدمات فناورانه آمریکایی بهره ببرند! اما در همین حال دسترسی به خدمات محبوب ایرانی را که حاصل تلاش جوانان نخبه ایرانی در شرکتهای دانش بنیان است را محدود می کنند؟!
این دست اقدامات سیاسی این پلت فرم آمریکایی که متأسفانه جایگاه انحصاری هم در فضای مجازی دارد زنگ خطری برای همه ملت های مستقل و نوآور دنیا شمرده می شود. اگر مدیران این شرکت طبق ادعای خود واقعاً بدنبال خلق ارزش، آسایش و رفاه برای همه مردم جهان هستند، چرا خدمات دیجیتال و خصوصی متعلق به شرکت های دانش بنیان ایرانی که ابزار زندگی روزانه مردم هستند را محدود می کنند؟
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سایر دستگاه های مسئول، پیگیری های لازم را در مراجع بین المللی بمنظور احقاق حق نخبگان کشور و مردم ایران انجام خواهد داد.
پ ن: تصور کنید حالا و در وضعیت فعلی فروشگاه های نرم افزاری داخلی نداشتیم!!!

منبع: