صبح امروز؛ رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از خبرگزاری مهر بازدید کرد

نیوزتل: رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بامداد امروز از خبرگزاری مهر بازدید کرد و به سوالات خبرنگاران علم و فناوری این رسانه پاسخ داد.

به گزارش نیوزتل به نقل از مهر، بامداد امروز، دکتر محمد صادق خیاطیان رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حضور در خبرگزاری مهر ضمن گفت وگوی صمیمانه با دکتر محمد مهدی رحمتی مدیر عامل گروه رسانه ای مهر، در نشستی به سوالات خبرنگاران علم و فناوری این رسانه پاسخ داد.
خیاطیان در این جلسه ۲ بسته از ۸ بسته ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی را در جهت تحقق شعار سال ۱۴۰۳ شرح داد و اظهار داشت: ۸ بسته این برنامه حمایتی شامل بسته های جهش، توانا، رویش، ۱۰۰۰ فناور، کارآفرین، شکوفا، حامی و ضامن است که هفته گذشته بسته جهش در نشست خبری معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق تشریح شد. بر طبق بسته جهش از شرکت های دانش بنیان با فروش بالای ۵ میلیارد تا ۵۰۰ میلیارد تومان حمایت می شود.
وی اضافه کرد: شرکتها برای تامین هزینه های جاری (سرمایه در گردش) تولید (از قبیل مواد اولیه، دستمزد، برون سپاری و …) و کسری نقدینگی مورد نیاز اجرای قراردادهای در رابطه با محصولات / خدمات دانش بنیان خود می توانند از تسهیلات با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار با بازپرداخت حداکثر ۱۲ ماهه تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان بوسیله بانکهای عامل صندوق بهره مند شوند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی همین طور از پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان نوپا و کوچگ خصوصاً در مناطق محروم در قالب بسته ۱۰۰۰ فناور آگاهی داد که مشروح آن فردا در خبرگزاری مهر منتشر می شود.
راهبرد صندوق نوآوری و شکوفایی در عرصه اشتغال نخبگان، عملرد شبکه بانکی در ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان، اختصاص خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری استانها با رویکرد جدید، اولویت ها و برنامه های صندوق نوآوری پیرامون ۳ فناوری خاص و ۳ مساله روز کشور در سال ۱۴۰۳، جزییات اجرای بسته صادراتی و تولید فراسرزمینی در سالجاری، مدل حمایتی صندوق نوآوری از شرکت های دانش بنیان در مناطق محروم و … دیگر محورهایی بود که رییس صندوق نوآوری و شکوفایی به تفصیل درباره ی آنها توضیح داد.
مشروح این گفت و گو در ایام آتی در خبرگزاری مهر منتشر خواهد شد.
خیاطیان همین طور پس از پایان نشست پرسش و پاسخ از تحریریه تهران تایمز و تحریریه خبرگزاری مهر بازدید نمود.