در نسخه آزمایشی؛ شمارش کاراکتر به نوت پد ویندوز افزوده شد

نیوزتل: نوت پد یک ابزار اصلاح متن در دستگاه های ویندوز است که بالاخره آپدیت شد و خاصیت شمارش کاراکتر به آن اضافه شده است.
به گزارش نیوزتل به نقل از گیزموچاینا، این خاصیت هرچند ساده بنظر می رسد اما از زمان ارائه در برنامه مذکور وجود نداشت. قابلیت شمارش کاراکتر «نوت پد»در آخرین نسخه آزمایشی کانال Canary در ویندوز ۱۱ ارائه می شود و بدین سان نمایشگر تعداد کاراکترها را به گوشه سمت چپ پایین پنجره «نوت پد» اضافه می کند. این اقدام تقلیدی از خاصیت های ابزار اصلاح کننده متن مانند مایکروسافت ورد است و روشی مناسب برای رصد طول متن بشمار می رود. قابلیت مذکور بطور پیش فرض تعداد کل کاراکترها در تمام متن را نمایش می دهد اما اگر کاربر خط خاصی را انتخاب نماید، ابزار مذکور تعداد کل کاراکترهای بخش انتخاب شده را نشان میدهد. خاصیت شمارش کاراکتر نوت پد ویندوز برای کاربرانی مناسب می باشد که با هرگونه محتوای متنی سروکار دارند.
خاصیت شمارش کاراکتر یکی از چند مورد ارتقایی است که مایکروسافت امسال در نوت پد به وجود آورده است. این شرکت بتازگی گزینه «ذخیره خودکار» را نیز اضافه کرده که بطور اتوماتیک متن کاربر را در فواصل زمانی معین ذخیره می کند و بدین سان نگرانی از میان رفتن تغییرات به وجود آمده نیز برطرف می شود. علاوه بر آن گزینه هایی برای مدیریت چند متن و حالت تیره جهت استفاده در شب نیز به ابزار اضافه شده است. در کنار این موارد ویندوز ۱۱ نیز خود چند آپدیت دریافت کرده است. البته باید به یاد داشت تمام این خاصیت ها هم ا کنون درحال آزمایش هستند و در آپدیت های آتی برای کاربران فراهم می شوند.