نیوزتل: در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد که درب های چوبی اتاق چه محصولاتی هستند و چه ویژگی هایی دارند.

درب های چوبی یکی از بهترین انواع درب هایی هستند که می توانید از آن ها به منظور برقرار ساختن ارتباط فیزیکی میان دو فضای مستقل و جداگانه در ساختمان خود استفاده کنید. این درب ها در حالت معمول با استفاده از چوب های طبیعی و یا به طرح چوب، طراحی و تولید شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرند. درهای چوبی طبیعی از درختانی مثل راش، بلوط، توسکا، افرا، گیلاس، گردو و… ساخته شده و زیبایی و جلوه آن ها بی نظیر است. در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد که درب های چوبی اتاق چه محصولاتی هستند و چه ویژگی هایی دارند. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

درب های چوبی طبیعی

یکی از بهترین درب هایی که می توانید برای مصارف مد نظر خود انتخاب و خریداری کنید درب چوبی طبیعی است. این درب ها تماماً از جنس چوب ساخته شده و می توانید از آن ها در بخش های مختلف خانه به ویژه در ورودی ها، لابی ها و یا محل هایی استفاده کنید که دارای رطوبت کمی هستند.

چراکه این محصولات در برابر تغییراتی مانند درجه حرارت محیط و یا رطوبت آسیب پذیر بوده و وجود این تغییرات به انقباض و انبساط این محصولات منجر می گردد. پس بهتر است برای محل هایی مانند سرویس بهداشتی و حمام و یا حتی در بعضی از موارد اتاق ها از این درب ها استفاده نکنید.

در حال حاضر خرید درب های چوبی و استفاده از آن ها افزایش قابل توجهی پیدا کرده و یکی از مهمترین دلایل استقبال فراوان از این محصولات، زیبایی و جلوه خاص درب های چوبی است. پس اگر این نوع درب ها را برای لابی ها و ورودی های منازل و یا حتی اداره خود انتخاب و خریداری کنید جلوه بسیار شیکی به محیط مد نظرتان ارائه خواهید داد و از سوی دیگر از حس طبیعت و گرمای آن برخوردار خواهید شد.

این محصولات استحکام قابل توجهی هم داشته و عمر و دوام آن ها بالا است. پس می توانید در طولانی مدت از آن ها استفاده کنید. درب های چوبی با هر نوع محیط و دکوراسیونی سازگاری دارند. یعنی فرقی نمی کند که چیدمان مد نظر شما کلاسیک باشد یا مدرن و یا حتی تلفیقی از این دو سبک. در هر صورت می توانید برای زیباتر ساختن فضای خود از درب چوبی استفاده کنید.

انتخاب و خرید بهترین درب های چوبی

برای اینکه بتوانید بهترین درب های چوبی موجود در بازار را برای منازل مسکونی و آپارتمان ها و یا حتی اداره و محیط کار خود انتخاب و خریداری کنید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. یکی از مهمترین این نکات توجه به کیفیت درب مورد نظر و مواد و تجهیزات به کار رفته در ساختار آن است.

اگر می خواهید درب مد نظر شما بهترین نوع محصول موجود در بازار باشد باید در ابتدا به مکان نصب آن دقت کنید و جنس و کیفیت روکش چوب را به دقت بررسی نمایید. از آنجایی که اجزای تشکیل دهنده درب ها از قبیل  قفل ها و یا دستگیره ها نقش قابل توجهی در کیفیت نهایی این محصولات دارند، پس در هنگام خرید درب های چوبی به این فاکتورها نیز بی توجه نباشید.

حتی بررسی کرده و بدانید که محصول مورد نظرتان با چه روشی و توسط کدام تکنولوژی تولید شده است و چه میزان امنیت دارد. حواستان باشد که درب را برای ورودی آپارتمان و یا منزل خود می خواهید و یا تمایل دارید آن را در بخش های داخلی مورد استفاده قرار دهید.

اگر می خواهید در های چوبی را در بخش های ورودی نصب کنید بدون شک باید به امنیت آن ها پیش از دیگر نکات توجه داشته باشید. علاوه بر امنیت درب، در چنین شرایطی زیبایی و جذابیت آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. چراکه معرف ساختمان شما بوده و توجه مهمانانتان را به خود جلب می کند.

در حال حاضر تولید کنندگان انواع مختلف در های چوبی را با استفاده از دست و به روش دستی و یا به شیوه اتوماتیک و در کارخانه ها تولید کرده و به بازار مصرف ارائه می دهند. پس اگر می خواهید بهترین این محصولات را برای خرید در نظر بگیرید به این نکته هم دقت کافی داشته و پیش از خرید سلیقه شخصی و میزان بودجه مورد نیاز برای این کار را مشخص کنید.

نکته دیگری که باید به آن دقت داشته باشید تا بهترین نوع درب های چوبی را برای خرید در نظر بگیرید، مواد اولیه تشکیل دهنده این محصولات است.هرچند می توان ماده اصلی و پایه این درب ها را چوب به شمار آورد، اما این تجهیزات به مواد و ملزومات دیگری هم نیاز دارند. از جمله مواد و مصالح طبیعی و یا حتی مصنوعی.

هنگام انتخاب و خرید بهترین درب های چوبی موجود در بازار به نوع چوب به کار رفته در ساختار آن ها نیز دقت داشته باشید. از آنجایی که این نوع درب از چوب درختان جنگلی به وجود می آید و هر کدام از این درخت ها از ویژگی های مخصوص به خود برخوردار شده اند، پس ویژگی های محصول مد نظر شما نیز متفاوت خواهد بود.

به این معنا که مشخصات و ویژگی های درب های چوبی اتاق که با استفاده از چوب درخت افرا ساخته شده اند با در هایی که ماده اولیه و اصلی آن ها چوب درخت گردو است متفاوت خواهد بود. شما می توانید این محصولات را با توجه به محل زندگی خود و ویژگی های جغرافیایی آن، همچنین در نظر گرفتن موقعیت نصب و بهره برداری انتخاب و خریداری کنید.