۱۳ ایده و محصول در حوزه هوش مصنوعی و سلامت برگزیده شدند

به گزارش نیوزتل، رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اظهار داشت: در رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت ۲۰۸ محصول و ایده حضور داشتند که با بررسی هیات داوران ۱۳ محصول و ایده برگزیده شدند.

به گزارش نیوزتل به نقل از مهر، حمید مظاهری در رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت که بامداد امروز (۲۴ آبان ماه) در محل سالن اجلاس سران کشور برگزار شد ضمن اشاره به این که حفظ سلامت بعنوان یک تکلیف برای نظام سلامت است و این مورد سبب می شود تا به سمت فناوری های روز برویم اظهار داشت: یکی از مقوله های حوزه فناوری الکترونیک سلامت مبحث هوش مصنوعی است که با اجرایی شدن این مورد در سلامت، وظایف ما را در حوزه سلامت سبک می کند و یکی از آنها حوزه شهروندی است؛ یعنی هوش مصنوعی چطور می تواند نیازی که شهروندان در حوزه سلامت و خدمات دارند را رفع کند، بخش های دیگر در ارتباط با عرضه دهندگان خدمات و حوزه کلان سیاست گذاری و برنامه ریزی در قسمت سلامت است.
وی اضافه کرد: این رویداد با کمک مرکز ملی فضای مجازی که آغاز کننده استفاده از هوش مصنوعی در حوزه سلامت بود، برگزار شد و در محورهای خودمراقبتی، تداخلات دارویی و بیماری های قلبی و عروقی قدم هایی برداشته شد.
مظاهری اضافه کرد: در این رویداد ۲۰۸ محصول و ایده طی فراخوانی که انجام شد، عرضه شد. ۶۰ درصد مجموعه های مشارکت کننده در ارتباط با افراد حقیقی و ۴۰ درصد در ارتباط با شرکتهای حقوقی هستند و با داوری ۱۳ محصول و ایده بر طبق این که محصول چقدر مورد نیاز کشور است و چه قدر کارایی دارد برگزیده شدند.
به گزارش نیوزتل به نقل از مهر، رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت بامداد امروز با حضور امین آقامیری دبیر شورایعالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در سالن اجلاس سران برگزار گردید.

منبع: