جعفرپور خبر داد؛ افزایش ترانزیت ترافیک اینترنت از کشور

به گزارش نیوزتل، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: میزان ترانزیت ترافیک اینترنت از خاک کشورمان دو و نیم برابر شده است.

به گزارش نیوزتل به نقل از شرکت ارتباطات زیر ساخت، محمد جعفرپور، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بمناسبت ۱۴ مرداد سالروز تأسیس شرکت در پیامی نوشت:
تغییر و حرکت دو عنصر نجات بخش جهان هستی، از رکود و یک جا ماندن است؛ شاید به جرأت بتوان اظهار داشت: نعمت گذران عمر باآنکه کمی با خود حسرت از دست دادن عمر را به همراه دارد؛ اما بارقه ای انسان ساز برای ما به ارمغان خواهد داشت که چاره ای جز رفتن و حرکت به سمت بالندگی نیست.
بار دیگر ۱۴ مرداد فرا رسید، روزی که یادآور تأسیس شرکت ارتباطات زیرساخت است، شرکتی که افتخار دارد بعنوان تنها متولی شبکه های مادر مخابراتی و ارتباطی در کشور با بیشتر از ۷۰ هزار کیلومتر فیبر نوری، با ظرفیت انتقال Tbps 34 و تأمین کننده پهنای باند IP داخلی و اینترنت بین الملل به مردم خدمت رسانی کند؛ در این خصوص اقداماتی همچون راه اندازی «اولین قطب مرکز داده» در شهر های تهران، مشهد، شیراز و تبریز، که علاوه بر افزایش سرعت، باعث کاهش ریسک و هزینه سرمایه گذاری، کیفیت عرضه خدمات و محتوای داخلی و خارجی شده از اقدامات این شرکت است. همینطور بسترساز توسعه محتوای الکترونیکی در شبکه ملی اطلاعات، کسب سهم مناسب از اقتصاد دیجیتال و شکوفایی کسب و کارهای دانش بنیان در حوزهICT خواهد شد.
از سویی دیگر، «بومی سازی دسترسی به اطلاعات از راه مراکز تبادل ترافیک»، ازدیگر اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت است که دستیابی به اهدافی نظیر افزایش سرعت، افزایش کیفیت و بهبود قیمت خدمات اینترنتی جهت استفاده بهتر از محتوا و خدمات داخلی، بومی سازی توزیع ترافیک و استفاده بهینه از منابع ارتباطی کشور را، فراهم نموده است.
در خصوص تسهیلات عرضه شده از جانب شرکت ارتباطات زیرساخت، هم به صورت خلاصه میتوان به دسترسی مستقیم به IXP و یا توسعه IXP در قطب مرکز داده، عرضه تخفیف ۹۵ درصدی در اتصال به IXPها و دسترسی به گیت وی بین الملل IGWبه صورت مستقیم، اشاره نمود.
همچنین به همت فعالیت و تلاش شما همکاران من، میزان ترانزیت ترافیک اینترنت از خاک کشورمان دو و نیم برابر شده است که امیدواریم این مسیر با ارتقای سطح همبستگی و ارتباطات سازنده و صمیمی میان مدیران ارشد و کارکنان، تا تبدیل شدن کشور به هاب ترانزیت ترافیک اینترنت در منطقه ادامه داشته باشد.
در پایان از این که سکان دار شرکتی هستم که حال همکاران، مدیران و دست اندرکارانش، فقط و فقط با خدمت صادقانه و شبانه روزی برای مردم عزیز کشورمان خوب می شود؛ خدارا شاکرم و مفتخرم که در این برهه از زمان بتوانیم در کنار خانواده پر افتخار شرکت زیرساخت در راه داشتن ایرانی با ارتباطات گسترده، پایدار و امن، قدم برداریم.

منبع: