ایلان ماسک: هوش مصنوعی چین بسیار قدرتمند خواهد شد

به گزارش نیوزتل، ایلان ماسک با جملاتی نظیر «من فکر می کنم افراد بسیار باهوش و با استعدادی در چین وجود دارند.» و «پیش بینی من اینست که چین قابلیت هوش مصنوعی بسیار قدرتمندی خواهد داشت.» به تمجید از قابلیت ها و برنامه های توسعه هوش مصنوعی در چین پرداخت.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان بی سی، ایلان ماسک معتقد می باشد که چین در حوزه توسعه هوش مصنوعی در موقعیت قدرتمندی قرار دارد و این کشور در هر کاری که بخواهد، عالی خواهد بود.
ماسک دارای منافع تجاری قابل توجهی در چین است، بطوریکه تسلا خودرو های الکتریکی خودرا در آنجا می فروشد و یک کارخانه بزرگ در شانگهای دارد.
ایلان ماسک در سخنانی ویدیویی در کنفرانس جهانی هوش مصنوعی که در شانگهای برگزار می شود، به اظهار نظر پرداخت و به تمجید از جنبه های خاصی از دومین اقتصاد بزرگ جهان پرداخت.
وی اظهار داشت: من فکر می کنم تعداد زیادی از افراد بسیار باهوش و با استعداد در چین وجود دارند. من همیشه یک تحسین کننده فوق العاده استعداد و انگیزه ای که در چین وجود دارد، بوده ام.
وی ادامه داد: بدین سبب من فکر می کنم واقعاً چین در هر کاری که نیت کند، عالی خواهد بود. بدین سبب من فکر می کنم چین قابلیت هوش مصنوعی بسیار قدرتمندی خواهد داشت. پیش بینی من این است.
همانطور که اشاره شد، ایلان ماسک منافع تجاری قابل توجهی در چین دارد، چونکه به عنوان مثال شرکت خودروسازی تسلا خودرو های برقی خودرا در این کشور می فروشد و یک کارخانه بزرگ در شانگهای دارد.
ماسک در گذشته خودروسازان چینی را ستایش کرده و آنها را با لقب «رقابتی ترین در جهان» توصیف کرده است. او زمانی در سال ۲۰۲۰ اظهار داشت: به نظر من، چین می ترکاند.
اظهارات اخیر ماسک در حالی بیان شده است که تنشی در پس زمینه میان ایالات متحده و چین بر سر فناوری به راه افتاده است.
واشنگتن در سال ۲۰۲۲ محدودیت های گسترده ای برای صادرات تراشه های کلیدی و تجهیزات نیمه رسانا به چین وضع کرد. این اقدام می تواند کوشش های پکن را برای تقویت صنعت داخلی خود در یک فناوری حیاتی متوقف نماید. اما مفسرین صنعت براین باورند که سازندگان تراشه چینی با وجود کوشش های واشنگتن برای قطع ارتباط با این کشور، همچنان نیمه رساناهای پیشرفته خودرا توسعه خواهند داد.
علاقه به هوش مصنوعی و اثرات بالقوه تحول آفرین آن بر جامعه این اواخر بالا رفته است. سال قبل شاهد بودیم که ربات های گفتگوگری مانند ChatGPT ساخته شرکت OpenAI سر و صدای زیادی به پا کرد. در صورتیکه همچنان بحث هایی در مورد این که آیا هوش مصنوعی تهدیدی گسترده برای بشریت است یا خیر، در حال انجام می باشد.