سناتور حزب جمهوری خواه آمریکایی: مقامات ارشد پنتاگون از شناسایی بشقاب پرنده ها خبر دارند!

به گزارش نیوزتل، «مارکو روبیو» می گوید که گزارش های تکان دهنده ای را در مورد برنامه های سری شناسایی و مخفی کردن یوفوها(UFO) از مقامات ارشد پنتاگون شنیده است و تلاش دارد از این افراد در مقابل تهدیدهای احتمالی حمایت کند.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، «مارکو روبیو»(Marco Rubio) سناتور حزب جمهوری خواه آمریکا فاش کرد که افراد زیادی در پنتاگون هستند که دانش دست اولی را در مورد برنامه های مخفی شناسایی یوفوها دارند. روبیو اظهار داشت: مقاماتی که جایگاه های مهمی را در دولت ما اشغال کرده اند، دانش دست اول یا ادعاهای دست اول را در مورد برنامه های فوق سری دولت در اختیار دارند.
«دیوید گروش»(David Grusch)، افسر سابق نیروی هوایی آمریکا هم اوایل ماه جاری میلادی ادعا کرد که وسایل و اجساد موجودات فضایی توسط مقامات آمریکایی کشف و مهندسی معکوس شده اند. این ادعا، انتشار خبرهایی را در جهان به دنبال داشت.
گروش تصریح کرد که این موجودات توسط خودی ها در این برنامه های بسیار طبقه بندی شده، با احتیاط بعنوان «هوش های غیرانسانی» توصیف می شوند چونکه حتی کارشناسان نمی توانند با اطمینان بگویند که این موجودات واقعا از کجا آمده اند.
سناتور روبیو افزود: بعضی از این شاهدان که با کمیته اطلاعات سنا صحبت کردند، احیانا از همان افرادی بودند که گروش در مورد آنها صحبت کرده بود. خیلی از این افراد حتی قبل از این که چنین حمایت هایی در قانون مطرح شود، به ما رجوع کردند.
گروش، کهنه سرباز نیروی هوایی آمریکا که در «آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی»(NGA) و «دفتر ملی شناسایی»(NRO) سمت هایی داشته است، به بازرس کل اظهار داشت که به علت تحقیقات خود در مورد همین برنامه های بسیار طبقه بندی شده در ارتباط با یوفوها، با تلافی غیرقانونی روبه رو شده است.
بازرس کل، شکایت گروش را در ژوئیه ۲۰۲۲ معتبر و فوری تشخیص داد و پرونده را برای «آوریل هاینز»(Avril Haines)، اداره کننده اطلاعات ملی آمریکا و کمیته منتخب اطلاعات سنا فرستاد.
سناتور روبیو که نایب رییس کمیته اطلاعات سنا است، تاکید کرد که تهدیدهای معتبر مشابهی هم ضد سایر شاهدان ناشناس کمیته، معیشت و زندگی آنها وجود داشته اند. وی ادامه داد: من تلاش ندارم طفره بروم اما تلاش می کنم تا از این افراد محافظت کنم. بعضی از این افراد هنوز در دولت کار می کنند و صادقانه بگویم که خیلی از آنها بسیار می ترسند. آنها از شغل خود می ترسند و برخی می ترسند که صدمه ای به آنها برسد.
نظرات روبیو نشان دهنده احتیاج به حمایت های تازه بوجود آمده کنگره آمریکا برای افشاگران یوفوهاست. این حمایت ها سال قبل از راه یک اصلاحیه دو حزبی در قانون مجوز دفاع ملی به تصویب رسیدند.
نظرات سناتور روبیو، به توضیح دادن اقدامات متهورانه اخیر کمیته اطلاعات سنا هم کمک می کنند. هفته گذشته، کمیته به اتفاق آرا ماده ای را تصویب کرد که تمام بودجه فدرال را برای هر برنامه مخفی مهندسی معکوس یوفوها، چه توسط دولت آمریکا و چه در قسمت خصوصی از راه یک پیمانکار دفاعی صورت گیرد، قطع کند. کمیته اطلاعات سنا، واژه های خویش را با دقت برگزید و به صورت کلی برنامه های مهندسی معکوس را هدف قرار داد که شامل هواگردهای ناشناس با منشأ غیر زمینی یا عجیب هستند.
به رغم صراحت تکان دهنده این اقدامات قانونی، روبیو در مورد این افراد و صحت کامل ادعاهای آنها محتاط بود. وی ادامه داد: من آنها را نامعتبر یا معتبر نمی دانم. بعضی از این ادعاها فراتر از قلمرویی هستند که هر یک از ما تاکنون با آن سروکار داشته ایم.
در ارزیابی روبیو، تعداد زیاد شاهدان دست اول که به کمیته اطلاعات سنا گزارش داده اند، به خودی خود دلیلی برای نگرانی و توجه بیشتر است. روبیو تصریح کرد: بیشتر این افراد در مقطعی یا شاید حتی هم اکنون، جایگاه مهمی را در دولت ما داشته اند و دارند. بنابراین، حتما از خود می پرسید که این همه افراد با چنین شرایطی، چه انگیزه ای دارند که جلو بیایند و داستانی را از خودشان بسازند. این افراد جدی هستند.
با عنایت به جایگاه این منابع و بی ثباتی ادعاهای آنها، سناتور روبیو خواهان درک کامل از جانب قانون گذاران، سیاست گذاران و عموم مردم شد و اظهار داشت که او لازم می داند اطلاعات را بدون هیچ گونه پیش داوری یا نتیجه گیری عجولانه دریافت کند. وی ادامه داد: ما تلاش داریم تا آنجایی که می توانیم، اطلاعات بیشتری را جمع آوری نماییم.

منبع: