درخشش یک ستاره دنباله دار سبز در تصویر سه بعدی کهکشان راه شیری

به گزارش نیوزتل، یک نمای کامل ۳۶۰ درجه از آسمان در حقیقت مجازی، رد نور بامداد کاذب و حضور کم رنگ زمستانی کهکشان راه شیری پر از تشعشات سحابی ها و صورت های فلکی درخشان دوست داشتنی را نشان داده است.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، صبح کاذب زمانی در شروع روز است که با پدید آمدن سفیدی در سمت مشرق به وقوع می پیوندد. در این لحظه شب به پایان رسیده و برای نخستین بار پس از پایان شب، نور سفیدی در افق پیدا می شود.
این حقیقت مجازی ۳۶۰ درجه را با وضوح ۷K میتوان با استفاده از صفحه نمایش کامپیوتر یا تلفن هوشمند مشاهده کرد. اگر از عینک حقیقت مجازی استفاده کنید، می توانید یک تجربه عالی داشته باشید.
نزدیک به نقطه ی سرسو در مرکز تصویر یک پادتاب (gegenschein) قرار دارد که نور خیلی کم فروغی است که امکان دارد به صورت توده ای در نقطه ی مقابل خورشید در آسمان شب دیده شود. این پدیده زمانی اتفاق می افتد که خورشید غبار بین سیاره ای را پراکنده می کند و درخششی وهم آور بوجود می آورد.
سرسو (Zenith) در ستاره شناسی و دانش زمین به جهتی گفته می شود که درست در بالای سر ناظر قرار دارد.
همینطور در این صحنه یک بازدیدکننده خارجی از زمین به نام «دنباله دار سبز» C/2022 E3 (ZTF) دیده می شود که با درخششی متمایل به سبز بر فراز دریاچه ی آلکووا، در قلمرو آسمان تاریک آلکووا، در پرتغال می درخشید. این دنباله دار نزدیک به افق است و حدودا کل صحنه ی دایره ای را یک نور سبز کم رنگ که به سختی قابل مشاهده می باشد، احاطه کرده است.

منبع: