برای نصب پنل های خورشیدی؛ ۲ فضانورد پیاده روی فضایی انجام دادند

نیوزتل: شب گذشته دو فضانورد ساکن در ایستگاه فضایی بین المللی یک پیاده روی ۷ ساعت و ۲۱ دقیقه ای انجام دادند. در این عملیات نیکول مان( فضانورد ناسا)و کیوچی واکاتا( فضانورد ژاپنی شرکت کردند.
به گزارش نیوزتل به نقل از اسپیس، آنها راهپیمایی فضایی خودرا در حالی تمام کردند که سرهم بندی پنل خورشیدی جدید تکمیل نشد. یک جای پای چسبنانک و همین طور یک پایه نامناسب مشکلاتی در راهپیمایی فضایی دو فضانورد به وجود آورد. این عملیات جهت آماده سازی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برای افزودن دو پنل خورشیدی ارتقا یافته دیگر انجام شد.
این تازه ترین پیاده روی فضایی است که برای ارتقای کانال های انرژی پیچیده این ایستگاه فضایی به انجام می رسد و طی آن قرار بود پنل های خورشیدیiROSA نصب شوند. هدف اصلی مان و واکاتا تکمیل پروسه نصب دو پلت فرم مخصوص قرار گرفتن پنل ها بود. فضانوردان بعد از نصب پایه ها و جمع آوری ابزارهایشان کار در بخش های دیگر را شروع کردند. واکاتا نخست روی سفت کردن پیچ ها روی پلت فرم نصبiROSA تمرکز کرد. همزمان مان نیز ابزارها و تجهیزات برای سرهم بندی یک پایه پشتیبانی دیگر را فراهم می کرد.
پنل های خورشیدی جدید در جلوی بال های پنل خورشیدی موجود نصب می شوند. البته پنل های قدیمی کمی تخریب شده اند. هنگامی که از پنل های خورشیدی جدید بصورت پشت سر هم استفاده می شود و زمانی که هر ۶ iROSA در جای خود قرار می گیرند، سیستم قدرت ارتقا یافته و ذخیره برق ایستگاه فضایی بین المللی را تا ۲۰ درصد می افزاید. تا به امروز ۴ پنل iROSA نصب و فعال شده اند. کانال های برق ۱A و ۱ B نیز ارتقا خواهند یافت. پنل هایی که به این دو کانال متصل می شوند امسال میلادی به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شوند.