برای خودروهای خودران؛ قیمت های بالا شرکت خودروساز را تراشه ساز کرد

به گزارش نیوزتل، جنرال موتورز که از قیمت بالای تراشه های مورد نیاز خود به خشم آمده، تصمیم دارد تراشه های اختصاصی خویش را به منظور استفاده در خودرو های خودران تولیدی بسازد.

به گزارش نیوزتل به نقل از رویترز، به قول مدیران بخش کروز، واحد رانندگی خودران جنرال موتورز، این شرکت تراشه های اختصاصی خویش را برای خودرو های خودران توسعه داده که تا سال ۲۰۲۵ به کار گرفته می شوند. هدف از این کار کاهش هزینه ها و افزایش حجم تولید است.
جنرال موتورز با این کار از شرکت تسلا تقلید کرده و به جای استفاده از محصولات ان ویدیا، تراشه های سفارشی سازی شده خویش را برای وسایل نقلیه تولیدی خود به کار می گیرد.
کارل جنکینز، رئیس سخت افزار واحد کروز، در اشاره ای آشکار به عملکرد شرکت ان ویدیا، سازنده مشهور واحدهای پردازش گرافیکی یا GPU، اظهار داشت: «دو سال پیش، ما پول زیادی برای خرید هر GPU از یک فروشنده معروف پرداخت می کردیم. اما دیگر هیچ مذاکره ای با این شرکت نداریم. چونکه تصمیم گرفتیم سرنوشت خودمان را در دست بگیریم.»
مدیران کروز این هفته برای نخستین بار جزئیاتی در مورد تراشه های سفارشی ساخت خود عرضه کردند که در خودرو های معروف به اوریجین نصب می شوند. این خودرو ها بدون پدال و فرمان هستند. میزان سرمایه گذاری شرکت جنرال موتورز در این طرح افشا نشده است.