تحقیقات از اریکسون به سبب پرداخت رشوه به داعش

نیوزتل: شرکت اریکسون روز پنجشنبه تأیید کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تحقیقاتی را در مورد بهتان رشوه خواری آن در سال ۲۰۱۹ در عراق آغاز نموده است.

به گزارش نیوزتل به نقل از رویترز، این شرکت سوئدی سازنده تجهیزات مخابراتی اظهار داشت که بطور کامل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همکاری می کند و هنوز برای تعیین یا پیش بینی نتیجه تحقیقات خیلی زود است.
اریکسون در ماه فوریه فاش کرد که تحقیقات داخلی نشان داده ممکنست این شرکت به گروه شبه نظامی تروریستی دولت اسلامی در عراق پرداخت هایی انجام داده باشد تا کسب وکار خودرا در عراق توسعه دهد. بنا بر اعلام اریکسون این سو رفتار حداقل از سال ۲۰۱۱ شروع شده است.
وزارت دادگستری ایالات متحده که در سال ۲۰۱۹ هم اریکسون را برای حل و فصل یک پرونده رشوه خواری دیگر جریمه کرد، درحال بررسی نحوه رسیدگی این شرکت به اتهامات مذکور است و انتظار می رود باردیگر آنرا جریمه کند.
به عنوان قسمتی از توافق دو طرف، اریکسون موافقت کرده بود که یک ناظر انطباق مستقل را برای یک دوره سه ساله به کار بگیرد. وزارت دادگستری آمریکا به جنبه های جنایی تحقیقات و کمیسیون بورس به جنبه مدنی آن می پردازد. هنگامی که توافق مشترک با اریکسون حاصل شود، مبلغ جریمه بین این دو سازمان تقسیم می شود.