بی توجهی به امنیت کاربران؛ توئیتر به دلیل نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می دهد

به گزارش نیوزتل شرکت توئیتر با پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار غرامت به دلیل سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران و هم بی توجهی به امنیت آنان در ایالات متحده آمریکا موافقت کرده است.

به گزارش نیوزتل به نقل از توئیتر، طبق اسناد دادگاهی که روز چهارشنبه عرضه شد، شرکت توئیتر با پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار برای حل و فصل اتهامات در ارتباط با سوء استفاده از اطلاعات خصوصی افراد مانند شماره های تلفن همراه برای ارسال تبلیغات هدفمند موافقت کرده است.
توئیتر به دروغ به کاربران گفته بود مقرر است از اطلاعات مورد اشاره استفاده های امنیتی به عمل آید، اما در عمل از آنها فقط در جهت نمایش تبلیغات و کسب درآمد بهره برده است.
طبق اسناد دادگاه، نقض «امنیت و حریم خصوصی» کاربران با سوءاستفاده از داده های آنان، بین ماه مه ۲۰۱۳ تا سپتامبر ۲۰۱۹ رخ داده است.
پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار بعنوان بخشی از تسویه حساب اعلام شده توسط وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت فدرال آمریکا رخ می دهد. علاوه بر تسویه پولی، این توافقنامه، توئیتر را ملزم می کند تا شیوه های حرفه ای خویش را بهبود ببخشد.
در بخشی از این شکایت آمده است: «در حالی که توئیتر به کاربران گفته بود شماره تلفن و آدرس ایمیل آنها را برای ایمن کردن حساب هایشان جمع آوری می کند، اما در عمل از اطلاعات تماس کاربران جهت کمک به تبلیغ کنندگان برای شناسایی مخاطبان دلخواهشان بهره برده است».
دیمین کایران، مدیر ارشد حریم خصوصی توئیتر، در اطلاعیه ای اظهار داشت که با این توافقنامه «ما با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در زمینه به روز رسانی های عملیاتی و بهبود برنامه ها هماهنگ شده ایم» تا از حریم خصوصی و امنیت کاربران محافظت نماییم.
مقامات آمریکایی می گویند از ۳.۴ میلیارد دلار درآمدی که توئیتر در سال ۲۰۱۹ به دست آورد، حدود ۳ میلیارد دلار از راه تبلیغات بوده است.