۳ فضانورد روس به ایستگاه فضایی رسیدند

به گزارش نیوزتل سه فضانورد روس، صبح روز شنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شدند.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یک فضاپیمای روسی سایوز که حامل سه فضانورد روس با نامهای “اولگ آرتمیف” (Oleg Artemyev)، “دنیس ماتویف” (Denis Matveev) و “سرگئی کورساکوف” (Sergey Korsakov) بود در ساعت ۱۵: ۱۲ به وقت منطقه زمانی شرقی (۲۲: ۴۲ به وقت تهران) به ایستگاه فضایی بین المللی رسید و به ماژول جدید پریچال متصل شد. فضاپیمای سایوز از قزاقستان به فضا پرتاب شد و در کمتر از ۳.۵ ساعت به ایستگاه فضایی رسید. دریچه میان فضاپیمای سایوز و ایستگاه فضایی در ساعت ۱۷: ۴۸ به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۱: ۱۸ صبح به وقت تهران) باز شد و فضانوردان با همتایان خود ملاقات کردند و به هفت فضانورد دیگر ساکن در این آزمایشگاه مداری پیوستند. این هفت نفر “آنتون شکاپلروف” و “پیوتر دوبروف”، “ماتیاس ماورر” از آژانس فضایی اروپا و فضانوردان ناسا “راجا چاری”، “توماس مارشبرن”، “کایلا بارون” و “مارک ونده هی” هستند.
مقرر است این سه فضانورد روس تا ماه سپتامبر در ایستگاه فضایی بمانند.
“شکاپلروف”، “دوبروف” و “ونده هی” هم مقرر است در روز ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) به زمین بازگردند.
ایستگاه فضایی بزودی میزبان میهمان های جدید دیگری هم خواهد بود. شرکت فضایی اسپیس ایکس مقرر است طی مأموریت “Ax-۱”، چهار شهروند را برای اقامتی هشت روزه به ایستگاه فضایی ببرد. این مأموریت در روز سوم آوریل (۱۴ فروردین) انجام خواهد گرفت.
مأموریت فضایی “کرو-۴” هم کمی بعد از آن در تاریخ ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) انجام می گیرد. فرمانده “کیل لیندگرن”(Kjell Lindgren)، خلبان “رابرت هاینز”(Robert Hines) و متخصصان مأموریت “جسیکا واتکینز”(Jessica Watkins) و “سامانتا کریستوفورتی”(Samantha Cristoforetti) از خدمه این مأموریت هستند.