بررسی فرصت های تحول دیجیتال برای استارتاپ ها

به گزارش نیوزتل مرکز نوآوری ایرانسل، نخستین پنل تخصصی ایرانسل تِک تاک (Irancell Tech Talk) را با مبحث تحول دیجیتال و فرصت های آن برای استارتاپ ها برگزار کرد.

به گزارش نیوزتل به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، این پنل تخصصی، با عنوان «تحول دیجیتال و فرصت های آن برای استارتاپ ها» با حضور کارشناسان و متخصصان این حوزه، همچون معاون استراتژی گروه اسنپ، روز گذشته شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰، از ساعت ۱۶ تا ۱۸، در مرکز نوآوری ایرانسل برگزار و به صورت زنده از تلویزیون اینترنتی «لنز» ایرانسل، پخش گردید. در این پنل، معاون استراتژی اسنپ از سرمایه گذاری «اسنپ ونچرز» بر روی استارتاپ های مرحله‌ی بذری و پیش بذری تا میزان یک میلیارد تومان و هم علاقه مندی مجموعه اسنپ ونچرز به سرمایه گذاری مشترک بر استارتاپ های مرحله اولیه، با همکاری ایرانسل اطلاع داد. در این راستا، فراخوان های جذب تیم های استارتاپی حوزه های فناورانه‌ی در رابطه با محورهای تحول دیجیتال، همچون هوش مصنوعی، کلان داده، امنیت سایبری، اینترنت اشیا و خودرو های متصل، در سال آینده منتشر خواهد شد. در این پنل همچنین، مدلهای مختلفِ تحول دیجیتال و زیست بوم دیجیتال شرکتهای فناوری محور خارجی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نیز، ضمن تشریح زیست بوم دیجیتال ایرانسل در لایه های مختلف، فرصت های توسعه بازار برای استارتاپ ها برای همکاری با مرکز نوآوری ایرانسل، اعلام گردید. مرکز نوآوری ایرانسل از بازیگران بزرگ زیست بوم استارتاپی و استارتاپ های خوشنام حوزه فناوری، برای مشارکت در پنل های آتی «ایرانسل تِک تاک» دعوت می کند. علاقه مندان می توانند، مبحث های پیشنهادی خویش را به نشانی ilabs@mtnirancell.ir با عنوان «ایرانسل تک تاک» ارسال نمایند.
مرکز نوآوری ایرانسل، در چارچوب مجموعه‌ی «ایرانسل لبز (Irancell Labs)» تأسیس شده است. هدف نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در راه اندازی مرکز نوآوری ایرانسل، شناسایی استارتاپ ها و شرکتهای فعال حوزه‌ی فناوری، برای همکاریهای مشترک، همچون شتاب دهی، سرمایه گذاری و توسعه بازار است. «ایرانسل تِک تاک» سلسله پنل های تخصصی در حوزه فناوری و با حضور متخصصان و صاحبان صنایع بزرگ است که با هدف به اشتراک گذاری فرصت های توسعه بازار برای استارتاپ ها، برگزار می گردد. مجموعه‌ی ایرانسل لبز، از سال ۱۳۹۸، با هدف تعمیق ارتباط ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با جامعه‌ی دانشگاهی و کمک به مراکز علمی، استارتاپ ها و شرکتهای فناور و با مأموریت انجام فعالیتهای تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری سازی در زمینه‌ی شبکه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب وکارهای پیرامونی با کمک مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور، شامل دانشگاه ها، شرکتهای دانش بنیان، استارتاپ ها و شرکتهای فناور، با هدف تأمین نیازمندی های بازار ICT تأسیس شده است. چشم انداز این مجموعه، پیشگام بودن در توسعه منابع انسانی و زیرساخت های تحقیقاتی اقتصاد دانش بنیان در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به جایگاه برترین شرکت ملی در زمینه‌ی خلق محصولات و خدمات این حوزه است و «بخش تحقیق و توسعه»، «مرکز نوآوری ایرانسل» و «آکادمی ایرانسل»، همچون بخش های اصلی آن هستند. ایرانسل، اولین عرضه دهنده‌ی ۵G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، با راه اندازی این مجموعه، به دنبال حرکت در راه گسترش خدمات متنوع و توسعه سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده ای همگام با تحولات دنیای دیجیتال است تا با استفاده از فناوری های برتر در حوزه های مختلف، خلق ارزش کند.

منبع: