با ۷۲ ساعت پرواز بی وقفه؛ تولید پهپادی که ۱۶ موشک هل فایر حمل می کند

به گزارش نیوزتل شرکت جنرال اتمیکس از تولید پهپادی قدرتمند با بال های ثابت اطلاع داده که موجاوه نام دارد و می تواند ۱۶ موشک هوا به زمین فوق دقیق هل فایر حمل کند.

به گزارش نیوزتل به نقل از نیواطلس، تولید چنین پهپادی از آنجا اهمیت دارد که وزن هر یک از موشک های مورد اشاره ۴۵ کیلوگرم است. این موشک ها با نام کامل AGM-۱۱۴ Hellfire، از نوع موشک های ضدزره هستند و توسط شرکت لاکهید مارتین ساخته شده اند.
این موشک ها با دقت بالایی قادر به نابودی تانک ها بوده و از زمین، دریا و هوا قابل شلیک هستند و تاکنون معمولا بر روی بالگردهای نظامی نصب می شدند.
پهپاد Mojave که مدل به روز شده پهپادهایی همچون MQ-۹ Reaper و MQ-۱C Gray Eagle به حساب می آید، مجهز به موتور ام ۲۵۰ ساخته شده توسط شرکت رولزرویس با قدرت ۴۵۰ اسب بخار است. با ارتقای بال های این پهپاد سرعت و دقت آن در زمان برخاستن و نشستن هم بیشتر شده و می تواند در مجموع ۱۶۱۰ کیلوگرم بار حمل کند.
این پهپاد با استفاده از ماهواره یا به صورت مستقیم از روی زمین قابل کنترل است و میتوان آنرا از راه هواپیماهای نظامی جابجا کرد. این پهپاد می تواند تا ۷۲ ساعت در هوا بی وقفه پرواز کند.