چاپ ۳ بعدی تمام خانه های یک خیابان در یک هفته! بعلاوه تصاویر

به گزارش نیوزتل یک خیابان در تگزاس آمریکا طی پنج تا هفت روز با چاپ سه بعدی خانه ها، سر و شکل تازه ای به خود گرفت.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در تگزاس آمریکا خیابانی به نام “خیابان هفدهم شرقی” قرار دارد. این خیابان یک خیابان زیبا و سرزنده با خانه های بزرگ است. اما نکته قابل توجه در مورد آن این است که تمام خانه های آن با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده اند.
این خانه ها حاصل معماری “لوگان” با فناوری چاپ سه بعدی شرکت “آیکان”(ICON) است که از سیستم ساختی معروف به “ولکان”(Vulcan) استفاده می نماید. ضمن این که چاپ این خانه ها تنها پنج تا هفت روز به طول انجامید.

فناوری چاپ سه بعدی هم اکنون، خانه هایی ایمن تر و مقاوم تر فراهم می آورد که برای مقاومت در مقابل آتش، سیل، باد و سایر بلایای طبیعی بهتر از خانه های رایج معمول هستند.
این خانه ها دو یا چهار خوابه هستند و بین ۸۳ تا ۱۸۵ متر مربع متراژ آنهاست. همه خانه ها دارای ایوان های سرپوشیده، پارکینگ سرپوشیده، اتاق های بزرگ و دلباز و پنجره هایی هستند که به اندازه کافی بزرگ هستند تا نور زیادی را وارد خانه کنند.

این البته کوشش برای چاپ سه بعدی خانه ها در ایالات متحده نیست. در ماه مارس ۲۰۲۱ شرکت “مایتی بیلدینگز”(Mighty Buildings) که متخصص چاپ سه بعدی خانه ها در اندازه های مختلف است، اعلام نمود که می خواهد یک مجموعه ۱۵ میلیون دلاری از خانه های چاپ سه بعدی در کالیفرنیا بسازد.
به قول این شرکت، این پروژه بعد از اتمام بعنوان “اولین مجموعه خانه های چاپ سه بعدی برنامه ریزی شده جهان” شناخته خواهد شد. در حالیکه این پروژه امکان دارد نخستین در جهان باشد، اما اساسا آخرین نخواهد بود.

در سال ۲۰۱۸ ارزش صنعت تولید مواد افزودنی هشت میلیارد دلار بود. با این وجود انتظار می رود ارزش این صنعت تا سال ۲۰۲۶ به لطف نرخ رشد سالانه ۲۴ تا ۲۶ درصدی به ۵۱ میلیارد دلار برسد.
از آنجائیکه فناوری چاپ سه بعدی در بخش ساخت و ساز انقلابی بوجود آورده است، راهی امن تر و سریع تر برای ساخت خانه ها نسبت به هر زمان دیگری است. ازاین رو ما مطمئناً از این پس با خیابان های هفدهم شرقی بیشتری روبرو خواهیم شد.

منبع: