ستاری در رشت مطرح کرد: ایجاد زیر ساخت ها برای فعالیت شرکت های دانش بنیان اولویت دولت می باشد

به گزارش نیوزتل معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر لزوم بهره گیری از نیروی جوانان متخصص و خلاق، اظهار داشت: ایجاد زیر ساخت ها برای فعالیت شرکت های دانش بنیان اولویت دولت می باشد.

به گزارش نیوزتل به نقل از مهر، سورنا ستاری بامداد سه شنبه در حاشیه افتتاح چهار سوله کارگاهی در مجتمع تحقیقاتی نیمه صنعتی فشتام رشت در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: استان گیلان از نظر نیروی انسانی و زیرساخت های فرهنگی خصوصاً در حوزه کارآفرینی بسیار مستعد است.
وی با اعلان اینکه جایگاه گیلان هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری دارد، اضافه کرد: هم مردم گیلان و هم مسئولان دولتی باتوجه به ظرفیت های موجود در این استان انتظارات بالاتری از گیلان دارند.
ستاری در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال قبل شاهد اتفاقات و اقدامات خوبی در حوزه توسعه فناوری، پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها در استان گیلان بوده ایم، اظهار داشت: باتوجه به این اقدامات افق خوبی برای آینده استان گیلان در حوزه فناوری پیش بینی می شود.
ضرورت جبران عقب ماندگی گیلان در حوزه زیرساخت های فناورانه
وی با اعلان اینکه مهم ترین مؤلفه برای توسعه فناوری در استان وجود همدلی و خواستن مسئولان و مردم در جهت ایجاد زمینه مناسب فعالیت برای جوانان خلاق این استان است، اشاره کرد: ایجاد زیرساخت های مناسب برای حضور پررنگ شرکت های دانش بنیان مهم ترین و اصلی ترین وظیفه دولت می باشد.
ستاری با اشاره به اینکه متأسفانه استان گیلان در حوزه زیرساخت در بخش فناوری عقب مانده بوده و در سال های اخیر بر روی آن سرمایه گذاری نشده است، بیان کرد: باید با تلاش مضاعف تلاش شود تا کمبودها و عقب ماندگی های گذشته در استان گیلان جبران شود.
وی با اعلان اینکه گیلان باتوجه به نزدیکی به پایتخت برخلاف سایر استانها که توسعه زیادی در حوزه شرکت های دانش بنیان و فناوری داشته اند، متأسفانه در حوزه زیرساخت ها شاهد سرمایه گذاری مناسب نبوده است، اضافه کرد: تلاش می نماییم در آینده نزدیک با همکاری مسئولان استانی و ملی زمینه سرمایه گذاری در حوزه زیرساختی و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در استان را فراهم نماییم.

منبع: