شرکت داروسازی جانسون و جانسون اعلام کرد انجام آزمایش واکسن ویروس کرونا بر روی انسان دو ماه زودتر

به گزارش نیوزتل شرکت آمریکایی و چندملیتی فعال در زمینه عرضه تجهیزات پزشکی، داروسازی ˮجانسون و جانسونˮ ( Johnson & Johnson) که دو ماه گذشته اعلام نموده بود می خواهد آزمایش واکسن ویروس کرونا بر روی انسان را ماه سپتامبر آغاز کند، حالا اظهار کرده آزمایش این واکسن بر روی انسان ها را دو ماه زودتر و از نیمه دوم ماه ژوئیه (ماه آینده میلادی) آغاز خواهد نمود.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، این شرکت گفته است که از ماه ژانویه با همکاری اداره تحقیقات و توسعه زیست پزشکی (BARDA) بر روی توسعه این واکسن کار کرده است.
“الکس گورسکی” (Alex Gorsky )، رئیس شرکت جانسون و جانسون در اطلاعیه ای اظهار داشت: جهان با یک بحران اضطراری در بهداشت عمومی روبرو است و ما متعهد به انجام وظیفه خود هستیم تا بتوانیم واکسن بیماری کووید-۱۹ را در سراسر جهان در دسترس عموم قرار دهیم.
ماه مارس سالجاری این شرکت با دولت آمریکا قراردادی امضا کرد تا بیشتر از یک میلیارد دوز از واکسن خویش را تا سال ۲۰۲۱ ایجاد کند و این در حالی بود که این شرکت هنوز واکسن خویش را آزمایش نکرده بود.
هم اکنون هیچ درمان و یا واکسن تأیید شده ای از جانب سازمان غذا و دارو (آمریکا) برای ویروس کرونا وجود ندارد. تولید هر چه سریعتر این واکسن ضروری است؛ چونکه تابحال بیشتر از ۷.۲ میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده اند و بیشتر از ۴۱۲ هزار نفر هم از این تعداد جان خویش را از دست داده اند.
این شرکت در ابتدا اعلام نموده بود که می خواهد آزمایش واکسن کرونا ویروس خود بر روی انسان ها را از ماه سپتامبر آغاز کند، در حالیکه روز گذشته اعلام نمود انجام این آزمایش دو ماه زودتر و از واسط ماه ژوئیه سالجاری صورت خواهد گرفت.
به قول مقامات این شرکت دلیل زودتر انجام دادن این آزمایش پیشرفتی است که آنها در داده های پیش بالینی مشاهده کرده اند. آزمایش بالینی واکسن مذکور در نیمه دوم ماه ژوئیه آغاز خواهد شد و ۱۰۴۵ داوطلب سالم در سنین ۱۸ تا ۵۵ سال و در افراد ۶۵ سال و بالاتر واکسن را دریافت خواهند کرد.