دردسر تازه آمازون برای سو استفاده از اطلاعات فروشندگان

نیوزتل: بعد از انتشار گزارشی جدید، یک سناتور آمریکایی خواستار تحقیقات درباره سواستفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان برای عرضه محصولات خود با قیمت رقابتی شده است.

به گزارش نیوزتل به نقل از مهربه نقل از انگجت، بعد از انتشار گزارشی درباره سواستفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان برای عرضه رقابتی کالاهای خود، یک سناتور آمریکایی خواستار تحقیق قضایی درباره این امر شد.
سناتور جاش هاولی این درخواست را طی نامه ای رسمی به ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا ارائه کرده است.
طبق منابع وال استریت ژورنال، کارمندان آمازون( همچون مدیران ارشد این شرکت) از اطلاعات مالکیتی فروشندگان برای طراحی و قیمت گذاری داخلی محصولات این شرکت بهره برده اند.
آمازون در اطلاعیه ای این روند را انکار کرد. همین طور در ماه جولای ۲۰۱۹ این شرکت به کنگره اعلام نمود از اطلاعات فروشندگان برای دستیابی به مزیت رقابتی ناعادلانه استفاده نمی نماید.
اما باتوجه به آنکه بیش از ۲۰ کارمند سابق آمازون این گزارش را تایید می کنند، سناتور هاولی خواهان بررسی مجدد امر شده است.
در نامه هاولی آمده است: چنین عملکردهایی حتی در شرایط عادی زنگ خطری برای کسب و کارهای کوچک آمریکایی به شمار می روند. اما در زمانی که بیشتر خرده فروشی های کوچک به سبب قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا برای فروش به آمازون تکیه کرده اند، چنین کارهایی ماهیت وجودی این کسب و کارها را تهدید می کند.
هیچ ضمانتی وجود ندارد که نامه هاولی به تحقیقی گسترده مقابل آمازون منجر شود. اما این اقدام دربرهه ای انجام می شود که وزارت دادگستری مشغول تحقیقات درباره کارهای آنتی تراست( ضدانحصاری) شرکت های بزرگ فناوری است. از طرف دیگر اتحادیه اروپا نیز مشغول تحقیق درباره آن است که آیا آمازون از اطلاعات فروشندگان برای دستیابی به مزیت فروش بهره برده است یا خیر.

منبع: