استرالیا معرفی کرد درمان قطعی آزمایشگاهی کرونا با داروی ضد شپش سر

نیوزتل: پژوهشگران دانشگاه ˮموناشˮ استرالیا اعلام کردند، دارویی به نام ایفرمکتین(Ivermectin) می تواند ظرف دو روز سلول های کووید-۱۹ را از بین ببرد.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران استرالیایی دریافته اند داروی ایفرمکتین قابلیت نابودی ویروس مرگبار کرونای جدید را دارد.
آنها دریافتند این داروی ضد شپش سر موجود در سراسر جهان میتواند ظرف ۴۸ ساعت کروناویروس جدید را در آزمایشگاه بکشد.
این مطالعه پژوهشگران دانشگاه موناش نشان داده است که یک دوز از داروی مذکور می تواند جلوی رشد ویروس SARS-CoV-۲ را که عامل بیماری کووید-۱۹ است، در کشت سلولی بگیرد.
دکتر کایلی وکتاف(Kylie Wagstaff) محقق این مطالعه اظهار داشت: ما دریافتیم که حتی یک دوز از این دارو می تواند ظرف ۴۸ ساعت آر. ان. ای ویروسی را حذف کند و بطور موثری کلیه مواد ژنتیکی ویروس را از بین ببرد و حتی ظرف ۲۴ ساعت هم کاهش قابل توجهی در آر. ان. ای ویروس ایجاد کرد.
در حالی که نحوه عملکرد این دارو بر ویروس هنوز معین نمی باشد اما قدم بعدی دانشمندان این است که دوز مناسب آنرا برای انسان تعیین و اطمینان حاصل کنند که دوز مورد استفاده در شرایط آزمایشگاهی برای انسان بی خطر است.
دانشمندان پیش بینی می کنند تا آزمایش این دارو روی انسان احیانا یک ماه طول خواهد کشید.
ایفرمکتین یک داروی ضد شپش سر تایید شده از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا است که پیش تر در شرایط آزمایشگاهی روی از بین بردن ویروسهای HIV، زیکا و آنفلوآنزا نیز موثر بوده است.

منبع: