به گزارش نیوزتل به نظر می آید شرکت خودروسازی بزرگ ˮجنرال موتورزˮ به صورت چراغ خاموش به فناوری باتری که رؤیای در حال تحقق ˮتسلاˮ و ˮایلان ماسکˮ صاحب آن است، رسیده است.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت خودروسازی “جنرال موتورز”(GM) باردیگر نام خویش را بر سر زبان ها انداخته است و در یک چالش و رقابت بزرگ با شرت “تسلا موتورز” اعلام نموده است که موفق به ساخت یک باتری جدید برای وسایل نقلیه برقی شده است که دامنه آن از باتری های تسلا بیشتر است و هزینه تولید کمتری نسبت به باتری های فعلی دارد.
با وجود دامنه ۳۹۰ مایلی فعلی تسلا، جنرال موتورز وعده داده باتری جدیدش دامنه حرکتی ۴۰۰ مایلی را با یک مرتبه شارژ کامل عرضه نماید.
سلول های باتری جدید این شرکت در چندین مدل کاملاً برقی جدید قابل استفاده خواهد بود که شامل خودروی برقی خودران این شرکت به نام “کروز اوریجین”(Cruise Origin) و همینطور شاسی بلند لوکس کادیلاک در آینده است.
این شرکت همینطور تصریح کرد که برنامه فعلی آن، صدور مجوز جهت استفاده شرکت های دیگر از فناوری باتری جدید خود است.
“ماری بارا”، مدیر عامل “جنرال موتورز” در یک سخنرانی برای رسانه ها و سرمایه گذاران اظهار داشت: “جنرال موتورز” به دنبال آینده ای تمام الکتریکی است، چونکه ما معتقدیم تغییرات آب و هوایی جدی است.
او همینطور اظهار نمود: این شرکت بیشتر از ۳ میلیارد دلار در سال برای تحقیق و توسعه خودرو های برقی، بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ اختصاص می دهد.
سلول های جدید باتری “جنرال موتورز” که به آنها “اولتیوم”(Ultium) گفته می شود، کیسه هایی نرم و مسطح هستند که می توان آنها را در ردیف های افقی، مانند کتاب ها در قفسه کتاب قرار داد و همینطور می تواند به صورت عمودی چیده شود که این خصوصیت به خودروسازان انعطاف پذیری بیشتری در طراحی می دهد.
حداقل مقدار کبالت در باتری های “اولتیوم” مورد استفاده قرار می گیرد که منجر به کاهش هزینه تولید این باتری ها می شود.
“جنرال موتورز” قول داده است که قیمت سلول های باتری به صورت قابل ملاحظه ای به زیر ۱۰۰ دلار در هر کیلووات ساعت کاهش خواهد یافت.
مدیران “جنرال موتورز” معتقدند که نسل جدید باتری های این شرکت به لطف کاهش هزینه تولید، سود سرشاری را به ارمغان خواهد آورد.
این خبر نشان داده است شرکت تسلا بعنوان اصلی ترین سردمدار دنیای خودرو های برقی در رقابت سختی قرار دارد و در آینده کار دشواری خواهد داشت.