درمان سرطان پوست با حذف یک تنظیم کننده

نیوزتل: پژوهش ها نشان می دهند که حذف نوعی تنظیم کننده از سلول های تی بدن می تواند به درمان سرطان پوست کمک نماید.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهش های جدید نشان می دهند هنگامی که سلول های تی سیستم ایمنی، فاقد نوعی تنظیم کننده باشند، بیشتر در از بین بردن سلول های سرطانی موفق می شوند.
ایمنی درمانی که توانایی سیستم ایمنی بدن را در از بین بردن سلول های سرطانی تقویت می کند، گونه مهمی از انواع درمان سرطان است اما تنها می تواند حدود نیمی از بیماران مبتلا به سرطان را درمان کند.
پژوهش جدیدی که روی موشها انجام شده است، نشان میدهد روش های مبتنی بر ایمنی درمانی که یک تنظیم کننده موسوم به “SLAMF۶” را غیرفعال می کنند، می توانند به تنهایی و یا به همراه گزینه درمانی دیگری، برای درمان سرطان مورد استفاده قرار بگیرند.
نیاز به ارائه اهداف جدیدی برای ایمنی درمانی، به شدت احساس می شود. ایده پژوهشگران این است که SLAMF۶ می تواند گزینه خوبی برای ایمنی درمانی باشد اما برای تایید آن باید پژوهش های بیشتری صورت گیرد.
پژوهشگران جهت بررسی این ایده، موش های مبتلا به ملانوما را مورد بررسی قرار دادند تا نقش SLAMF۶ را در درمان این بیماری ارزیابی کنند. آنها در این آزمایش دریافتند تومورهایی که با سلول های تی فاقد SLAMF۶ مورد درمان قرار می گیرند، زودتر کوچک می شوند و نسبت به تومورهایی که با سلول های تی معمولی درمان شده اند، کوچک تر می مانند.
پژوهشگران در بررسی های خود دریافتند که بیان ژنی موسوم به “LAG-۳” در سلول های تی فاقد SLAMF۶ افزایش می یابد تا فقدان این تنظیم کننده را جبران کند. ادغام سلول های تی فاقد SLAMF۶ با نوعی پادتن که LAG-۳ را متوقف می کند، به کوچکتر شدن تومورها می انجامد.
نتایج این پژوهش، نتایج مهمی برای ایمنی درمانی سرطان در بر خواهند داشت و به گسترش روش درمان ملانوما با غیرفعال سازی SLAMF۶ منجر خواهند شد.
این پژوهش، در مجله “e-Life” به چاپ رسید.

منبع: