به دلیل نقض قوانین؛ اپراتورهای موبایل برای فروش اطلاعات کاربران جریمه می شوند

به گزارش نیوزتل شرکت های اپراتور موبایل با فروش اطلاعات موقعیت مکانی کاربران قوانین آمریکا را نقض کرده اند و کمیته فدرال ارتباطات آمریکا هم اعلام نموده جریمه ای چند صد میلیونی برای آنها وضع می کند.

به گزارش نیوزتل به نقل از انگجت، کمیته فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) به اپراتورهای موبایل اخطار داده است آنها با فروش اطلاعات موقعیت مکانی کاربران قوانین را نقض کرده اند. شرکت های خاطی باید بزودی بهای این نقض قانون را بپردازند.
در همین راستا روزنامه وال استریت ژورنال اعلام نموده کمیته فدرال ارتباطات آمریکا تصمیم دارد بعد از آنکه مطمئن شد شرکت های AT&T، اسپرینت، تی موبایل و وریزون موفق به محافظت از اطلاعات موقعیت مکانی کاربران نشده اند، از آنها صدها میلیون دلار غرامت دریافت کند.
این سازمان قانونگذار هشدارهایی درباره مسئولیت شرکت ها درباره حفظ اطلاعات موقعیت مکانی افراد به اپراتورهای موبایل فرستاده است.
به گفته منبعی آگاه مقامات هنوز هیچ پیشنهادی برای تسویه این امر به شرکت ها عرضه نکرده اند. بنابراین شرکت ها معتقدند می توان با کمیته فدرال ارتباطات مصالحه کرد.
این در حالی است که اپراتورهای موبایل نه تنها اطلاعات موقعیت مکانی مشتریان خویش را فروخته اند بلکه آنها در مقابل درخواست کنگره آمریکا درباره توقف این روند هم دروغ گفته اند.