حرکت ون خودران برای تحویل کالا در آمریکا مجاز شد

نیوزتل: اداره امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا برای نخستین بار مجوز حرکت یک ون خودران را در خیابان ها صادر کرده است. این خودرو می تواند کالاهای مختلف را تا مقصد حمل کند.

به گزارش نیوزتل به نقل از زددی نت، این ون خودران که نورو آر ۲ نام دارد، بدون نیاز به دخالت انسان قادر به مسیریابی، شناسایی موانع و حرکت در خیابان ها و یافتن مقصد نهایی است. مجوز صادر شده استفاده از نورو آر ۲ را برای حمل بار در سرتاسر آمریکا ممکن می کند.
این نخستین بار است که یک خودروی خودران بدون حضور یک راننده مجوز حرکت در خیابان های آمریکا را دریافت می کند. هم اکنون تمامی خودرو های خودران با حضور راننده کمکی در خیابان ها حرکت می کنند تا در صورت وقوع هرگونه نقص فنی یا مشکل از شکل گیری بحران جلوگیری شود.
این ون برقی باتوجه به ابعاد کوچکی که دارد می تواند در شهرهای بزرگ و پررفت و آمد جایگزین کامیون ها و وانت های حمل بار شود. مقرر است در مرحله اول ۵۰۰۰ دستگاه از این ون تولید شود. پیش بینی می شود رستوران ها، خواربار فروشی ها و برخی کسب و کارهای دیگر از این محصول استقبال کنند. شرکت نورو سازنده این ون توسط دو تن از مهندسان سابق گوگل تأسیس شده است.

منبع: