اپلیکیشنی که مدعی است تماس با کروناویروس را تشخیص می دهد!

نیوزتل: اپلیکیشنی در چین طراحی شده که مدعی است به کاربر اجازه می دهد متوجه شود آیا در نزدیکی فردی که به کروناویروس مبتلا است، قرار دارد یا خیر؟
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، چین برای جلوگیری از گسترش کروناویروس، اپلیکیشنی طراحی نموده که به کاربران امکان می دهد تا تشخیص دهند که در معرض این ویروس قرار دارند یا خیر.
این اپلیکیشن موسوم به “ردیاب تماس نزدیک”(close contact detector)، طوری طراحی شده که خطر تماس کاربران با کروناویروس را بر طبق میزان نزدیکی آنها با افراد مبتلا به این بیماری و یا مشکوک به مبتلاشدن مورد بررسی قرار می دهد.
کاربران جهت بررسی وضعیت خود، باید یک کیوآر کد را با استفاده از اپلیکیشن هایی مانند “علی پی”(Alipay)، “وی چت”(WeChat) یا “کیوکیو”(QQ)، در تلفن همراه خود اسکن کنند. بعد از ثبت اپلیکیشن در تلفن همراه، باید نام کاربر و شماره شناسایی وی در آن وارد شود. هر تلفن همراه می تواند وضعیت سه نفر را مورد بررسی قرار دهد.

در گزارش مربوط به این اپلیکیشن، جزئیات مربوط به چگونگی عملکرد آن مشخص نشده اما در تعریف آن آمده است که وقتی کاربر فاقد محافظت کافی باشد و در تماس نزدیک با شخصی قرار بگیرد که نشانه های مبتلاشدن به کروناویروس را دارد، آگهی می دهد.
تعریف تماس نزدیک، شامل افرادی می شود که با یکدیگر همکار یا همکلاس هستند و یا در یک خانه زندگی می کنند. علاوه بر این، کادر پزشکی که با بیماران مبتلا به کروناویروس در تماس هستند و یا مسافرانی که حمل و نقل انبوه را تجربه می کنند نیز در معرض مبتلاشدن قرار دارند.

منبع: