۱۰ تیم استارت آپی در حوزه فناوری های همگرا توانمند می شوند

نیوزتل: مرکز فناوری های همگرای معاونت علمی و فناوری در صدد است ۱۰ تیم نوپا یا استارت اپ برگزیده را به مرحله بازار برساند.

به گزارش نیوزتل به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سومین فراخوان نوپاهای فناوری های همگرا در مهر ماه امسال منتشر گردید. شرکت در این فراخوان فرصتی برای فعالان نوپای این حوزه فراهم می آورد تا با شرکت در دوره های پیش شتابدهی بازار محصولات خودرا توسعه دهند.
پس از انتشار سومین فراخوان بیشتر از ۸۰ طرح برای حضور در آن ثبت نام کردند. از این میان بعد از داوری و ارزیابی نهایی ۱۰ طرح برای حضور در دوره های پیش شتابدهی انتخاب شدند.
مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار این فراخوان رونق بازار محصولات حوزه همگرا را هدف قرار داده است. ۱۰ تیم نوپا یا استارت اپ برگزیده این فراخوان در دوره های پیش شتابدهی توانمند می شوند تا قدرت ارائه و معرفی محصول خود به سرمایه گذار و بازار را تقویت نمایند.
در این دوره ها تیم ها با مبانی کسب و کار آشنا می شوند. همین طور تمرکز روی مباحث تناسب ارزش پیشنهادی محصول برای خرید آن از مباحث دیگر این دوره است.
البته نسبت به دو دوره گذشته آموزش های این دوره تفاوت هایی نیز دارد. آشنایی با تیم سازی و مباحث روش های تامین مالی همچون این تفاوت ها است. در کنار این موارد تیم ها با همکاری مرکز همگرا در تعامل با سرمایه گذار قرار می گیرند.
این دوره های پیش شتابدهی برای ۱۰ استارتاپ برگزیده تا اواخر فروردین ماه سال جاری ادامه دارد.

منبع: