تولید واکسن خوراکی برای مقابله با اسید معده

نیوزتل: پژوهشگران موفق به ساخت میکروموتوری شدند که می توان از آن بعنوان پلتفورمی بمنظور تولید واکسن خوراکی استفاده نمود. این ساختار در مقابل اسید معده مقاوم است.

به گزارش نیوزتل به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک ذره نانویی بااینکه از نظر ابعاد بسیار کوچک است اما منطقه ای بزرگ برای حمل دارو در اختیار دارد و می توان از آن برای رهایش دارو به یک ساخت خاص در بدن استفاده نمود.
به تازگی پژوهشگران دپارتمان فناوری های شیمیایی و زیستی در آژانس کاهش تهدیدات دفاعی از پروژه ای در دانشگاه کالیفرنیا پشتیبانی کرده اند که در آن از نانوذرات برای تهیه واکسن خوراکی استفاده می شود. این نانوذرات به صورت مستقیم مواد موردنظر را به دیواره روده می رسانند.
لیانگفانگ ژانگ و همکارانش در دانشگاه کالیفرنیا از این پلتفورم برای رهایش نسل جدید واکسن ها استفاده کردند و این فناوری را روی موش های آزمایشگاهی مورداستفاده قرار دادند.
واکسن های خوراکی پاسخ ایمنی طولانی مدتی را در بدن ایجاد می کنند خصوصاً زمانی که توسط لایه مخاطی یا دیواره روده جذب شوند. این جذب، سلول های مخاطی را تحریک می کند تا آنتی بادی هایی به نام ایمونوگلوبولین را تولید نماید تا ایمنی موردنظر القا شود. اما قبل از این باید واکسن های خوراکی را در مقابل اسید معده مقاوم کرد که پژوهشگران برای این کار از نانوذرات چندلایه استفاده کردند.
تیم تحقیقاتی ژانگ با استفاده از ترکیبات نانوذرات منیزیم، اکسید تیتانیوم، گلبول قرمز، استافیلوکوک الفا توکسین، کیتوزان و دافع اسید معده، نانوذرات خودران ساختند.
در این پروژه پژوهشگران از یک نانوذره منیزیم کار را شروع کردند، نانوذره ای که با قرار گرفتن در معرض آب، هیدروژن به وجود می آورد. آنها نانوذره منیزیم را با یک لایه اکسید تیتانیم پوشاندند تا حباب ها به نیروی محرکه تبدیل گردد و این ساختار تبدیل به میکروموتور شده و به عمق لایه مخاطی روده برسد.
این گروه، نانوذرات را در دو مرحله با غشایی از گلبول قرمز لخته شده با استافیلوکوک آلفا توکسین پوشش دادند. این ماده یک ترکیب آنتی ژن است که توسط نوعی باکتری ایجاد می شود و منجر به ذات الریه و عفونت در بدن می شود؛ در صورتیکه هیچ واکسنی مقابل آن وجود ندارد. این گروه موفق شدند با استفاده از این فنآوری بدن را برای تولید ترکیبات ایمن کننده مقابل آن تحریک کنند.
نانوذرات تولید شده با استفاده از لایه محافظ خود در مقابل اسید معده مقاومت می کند.

منبع: