اطلاعات سلامتی میلیون ها آمریکایی در دستان گوگل

به گزارش نیوزتل بنا بر گزارشات فاش شده از جانب روزنامه ˮوال استریت ژورنالˮ(The Wall Street Journal) گوگل درحال جمع آوری اطلاعات سلامتی میلیون ها آمریکایی است.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت “آسنشن”(Ascension) که دومین سیستم بزرگ نظارت بر سلامتی در آمریکا است، در حال به اشتراک گذاری نتایج آزمایشگاهی، معاینات، تشخیص ها و سوابق بیماری میلیون ها آمریکایی با شرکت گوگل است.
همینطور در این اطلاعات نام و تاریخ تولد کامل بیماران هم درج شده است.
این پروژه، “Nightingale” نام گرفته و یک شخص آگاه گفته که حداقل ۱۵۰ نفر از کارمندان گوگل به اطلاعات دهها میلیون بیمار دسترسی دارند.
بر مبنای گزارشات انتشار یافته، گوگل از این اطلاعات برای طراحی نرم افزار جدید مبتنی بر “هوش مصنوعی” استفاده می نماید.
باآنکه امکان دارد این پروژه به شکلی تجاوز به حریم خصوصی مردم تلقی شود، اما قانون بیمه “HIPPA” معمولا به بیمارستان ها اجازه می دهد داده های خویش را با شرکای تجاری به اشتراک گذارند و این در حالی اتفاق می افتد که بیماران خبری از این رد و بدل اطلاعات ندارند.
همانند گوگل شرکت های بزرگی چون “آمازون”، “اپل” و “مایکروسافت” هم تلاش می کنند که به حوزه سلامتی و مراقبت های بهداشتی ورود پیدا کنند.
با این اوصاف به احتمال زیاد در آینده شاهد تعداد بیشتری از این موارد خواهیم بود. ولی امید است که این شرکت ها حداقل سوابق بیمار را امن نگاه دارند.