گزارش تصویری تشریحی؛ محصولات جدید مایکروسافت رونمایی گردید، لپ تاپ ۳ و نوت بوک ۲نمایشگره

به گزارش نیوزتل مایکروسافت در مراسم سالانه خود از سرفیس لپ تاپ۳ با قابلیت شارژ سریع تر، ایربادی مجهز به سنسورهای لمسی و همینطور دستگاه سرفیس نئو با دونمایشگر رونمایی نمود.
به گزارش نیوزتل به نقل از دیلی میل، شرکت مایکروسافت در مراسم سالانه خود از دستگاه های جدیدش رونمایی نمود. در این مراسم از «سرفیس لپ تاپ ۳» رونمایی گردید که بخش ترک پد(track pad) آن ۲۰ درصد بزرگتر است و حرکات را بهتر رصد می کند. علاوه بر آن این دستگاه دارای یک هارد درایو با قابلیت جدا شدن است که کاربر راحت می تواند آنرا ارتقا دهد. در کنار این موارد سرفیس لپ تاپ ۳ مجهز به پورت شارژ سریع است که در کمتر یک ساعت۸۰ درصد شارژ فراهم می آورد. در این مراسم همینطور از ایرباد و نوت بوکی با دو نمایشگر رونمایی گردید. سرفیس لپ تاپ ۳ مایکروسافت در این مراسم سرفیس لپ تاپ۳ را رونمایی نمود که جدیدترین دستگاه از نسل لپ تاپ هایی با نمایشگر لمسی است. این لپ تاپ دارای چند خصوصیت جدید است همچون پورت یو اس بی سی، ترک پدی ۲۰ درصد بزرگتر و غیره. همینطور برای اولین بار مایکروسافت نسخه ای ۱۵ اینچی از این دستگاه را در کنار نسخه ۱۳.۵ اینچی عرضه می کند.
در لپ تاپ ۱۳.۵ اینچی از نسل دهم پردازشگرهای چهار هسته ای «آیس لیک»اینتل استفاده شده و مایکروسافت ادعا می کند این پردازشگر ۱۵ درصد سریع تر از مک بوک ایر است. نسخه ۱۵ اینچی دستگاه دارای پردازشگر AMD Ryzen است. سرفیس لپ تاپ ۳ دارای قابی از جنس آلومینیوم است. همینطور این لپ تاپ مجهز به خصوصیت Instant On است. با کمک این خصوصیت دستگاه به محض باز شدن قابل استفاده می باشد. ایرباد سرفیس این ایرباد فناورانه شباهت زیادی به نمونه های فعلی دارد اما لبه خارجی آن پهن تر و مجهز به سنسورهای لمسی است. کاربران می توانند برای تنظیم صوت، توقف یا شروع کردن موسیقی و همچنین مسیریابی در برنامه های مختلف روی کامپیوتر یا نوت پد، با انگشت خود قسمت خارجی ایرباد را لمس کنند. همینطور این ایربادها سروصدای خارج را حذف می کنند و میکروفون هایی هم در آنها تعبیه شده است.
سرفیس نئو حالا ۱۰ سال است که شایعاتی درباره ساخت یک دستگاه با دو نمایشگر در مایکروسافت وجود دارد. در این مراسم وجود چنین دستگاهی تایید شد. این دستگاه «سرفیس نئو» نام دارد و دارای دو نمایشگر است که با لولایی ۳۶۰ درجه به یکدیگر متصل هستند. همینطور نوت پد دستگاه دارای دونمایشگر است. اما مایکروسافت آنرا طوری طراحی نموده تا با باز کردن کامل دستگاه نمایشگری بزرگ برای کاربر فراهم گردد.
سرفیس نئو دارای یک قلم است. همینطور دستگاه دارای یک کیبورد است که به صورت مغناطیسی به دستگاه متصل می شود و ترکیب حاصل از آنها دستگاهی شبیه لپ تاپ می سازد. هر نمایشگر این دستگاه قطری ۹اینچی دارد و ضخامت آن هم ۵.۶ میلی متر است. نمایشگر دستگاه مجهز به «گوریلا گلس» و وزن آن فقط ۶۵۵ گرم است. این دستگاه تا فصل تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی آماده عرضه به بازار است.