توسعه یک هدفون خنک برای گیمرها و عاشقان موسیقی

نیوزتل: شرکت اچ پی یک هدفون مخصوص برای گیمرهای حرفه ای و دیوانگان موسیقی ساخته است که مجهز به سیستم خنک سازی است تا سر داغ آنها را هنگام چندین ساعت استفاده مستمر از هدفون خنک کند.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، سر و گوش های دوستداران موسیقی و گیمرها معمولا هنگام پوشیدن هدفون و استفاده مستمر از آن بیش از اندازه داغ می شود. حالا شرکت اچ پی(HP) در نمایشگاه بزی های کامپیوتری “Gamescom ۲۰۱۹ ” هدفون جدیدی را معرفی کرده که که دارای سیستم خنک کننده فعال و غیرفعال است.
این هدفون های جدید موسوم به “Omen Mindframe Prime” دارای فناوری کولر ترموالکتریک در گوشواره ها هستندکه بلندگوهای آلومینیومی را که در نزدیکی گوش قرار دارند، خنک می کند. سپس گرمای داخل محفظه آکوستیک به بیرون منتقل می شود، بدین سبب دمای مناسب حفظ می شود.
این هدفون همین طور دارای یک پخش کننده گرمای گرافیتی جدید در بالشتک های روی گوشواره تا بتواند گرما را از اطراف سر کاربر دور کند.
این هدفون علاوه بر فناوری خنک کننده مجهز به فناوری ضد نویز یا لغو سر و صدا هستند که ضمن پیشگیری از شنیدن هر صدای بیرونی، صدایی واضح و باکیفیت را به گوش کاربر می رساند.

این هدفون دارای فرکانس ۱۵ هرتز تا ۲۰ کیلو هرتز با حساسیت ۹۵ دسی بل، ۳۲ اهم امپدانس و اعوجاج هارمونیکی کمتر از دو درصد است. همین طور یک میکروفون چرخشی را در خود جای داده است که دارای فرکانس ۱۰۰ هرتز تا ۱۰ کیلوهرتز، حساسیت ۳۸ دسی بل و ۳۳۰۰ اهم امپدانس است.
اعوجاج هارمونیکی کل(Total harmonic distortion، THD)، یک پارامتر کیفی بوده و نمایانگر آن است که یک شکل موج(سیگنال) تا چه حد به شکل موج سینوسی شبیه است. مقدار THD بر حسب درصد بیان شده و هرچه کمتر باشد، شکل موج سینوسی دارای کیفیت بهتری بوده و تجهیزاتی مانند بلندگو، آمپلی فایر، یوپی اس، و… می توانند سیگنال هایی با کیفیت بهتر تولید کرده یا انتقال دهند. مثلاً هرچه یک نوازنده ویولن بتواند یک نُت را صحیح تر و دقیق تر بنوازد، سیگنالی با اعوجاج هارمونیکی کمتری تولید کرده است.
هارمونیک ها، مؤلفه هایی با فرکانس بالاتر از فرکانس مؤلفه‌ی اصلی در یک شکل موج (ولتاژ یا جریان الکتریکی) هستند که در شبکه قدرت، بطور ناخواسته و بر اثر بارهای غیرخطی (nonlinear loads) تولید می شوند.
پیش بینی می شود این هدفون همین ماه با قیمت ۱۹۹.۹۹یورو در اروپا به بازار عرضه گردد، درصورتی که در ایالات متحده از ژانویه سال ۲۰۲۰ با قیمت ۱۹۹.۹۹ دلار در دسترس خواهد بود.

منبع: