آواتارهای چینی این دفعه کتاب صوتی می خوانند

نیوزتل: شرکت ˮسوگوˮ از ساخت آواتارهایی اطلاع داد که می توانند کتاب صوتی بخوانند.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، چندی قبل خبرگزاری “شینهوا” چین اعلام نمود: نخستین گوینده خبر مبتنی بر هوش مصنوعی با ظاهر زنانه را از ماه مارس امسال در این شبکه به کار می گیرد.
این گوینده خبر که “شین شیائونگ”(Xin Xiaomeng) نام گرفت، با همکاری شرکت موتور جستجوی چینی موسوم به “سوگو”(Soguo) ساخته شد.
حال این موتور جست وجو از توسعه کار خود اطلاع داده و تنها به ساخت گوینده هوش مصنوعی بسنده نکرده است.
این شرکت از دو نویسنده چینی، آواتارهایی با ظاهری واقعی ساخته که می توانند به روایت کتاب های صوتی بپردازند.
در این راستا شرکت سوگو از “هوش مصنوعی”، فناوری تبدیل متن به گفتار و کلیپ های ویدئویی از ادبیات آنلاین چینی بهره برده است.
در حالی که فناوری تبدیل متن به گفتار می تواند به سرعت کتاب های صوتی جدید بسازد، ولی علاقه مندان این حوزه ترجیح می دهند که کتاب صوتی آنها توسط نویسندگان، بازیگران و یا شخصیت های مشهور خوانده شوند.
شرکت “سوگو” می تواند با استفاده از آواتارهای هوش مصنوعی، فناوری تبدیل متن به گفتار را با شباهت ظاهری افراد مشهور ترکیب کند تا این خیال را در کاربران خود ایجاد کند که کتاب های صوتی آنها از راه افراد واقعی خوانده می شوند.
گفتنی است گوینده های خبر مبتنی بر هوش مصنوعی شرکت سوگو از پاییز گذشته روی آنتن تلویزیون چین رفته اند و برای خبرگزاری شینهوا کار می کنند.
درست است که در زمان شروع به کار استفاده از این آواتارها شینهوا خیلی تبلیغ کرد که این گویندگان بسیار واقعی خواهند بود، ولی با دیدن آنها می توان به راحتی از مصنوعی بودن آنها آگاه شد.
بنابراین سخت می توان باور کرد که تکنولوژی جدید این شرکت خیلی واقعی به نظر برسد.